הופעה

טיול יומי אתונה – חלקידה

טיול יומי | אתונה – חלקידה 
כ- 68 ק"מ מאתונה נמצאת העיר חלקידה שהינה העיר הראשית של האי אביה. המיקום הגאוגרפי של העיר מהתקופה הקדומה הפך אותה לצומת תרבויות. היום העיר הקוסמופוליטית חלדיקה משתרעת משני הצדדים של תעלת אוריפוס ומהווה מסלול פופולרי מאוד. אתר זה מפורסם  בשל תופעת גאות ושפל. חילוף הכיוון של זרם המים בכל שש שעות מושך את אלפי המבקרים, השואפים לצפות בתופעת הטבע הנדירה. 
מקום המפגש הקלאסי הוא חוף הים, המדרחוב המעוצב להפליא עם החיים הסוערים נוכח עשרות בתי הקפה והמסעדות. האתרים המיוחדים של העיר הם הבית האדום, בניין העירייה המתפאר באדריכלות מפליאה והבניין הניאו-קלאסי עם ארבעת הפסלים על הגג. על פסגת גבעת קניטוס מתנשאת המצודה הוונצית קרבבה עם נוף פנורמי משגע. 
חלקידה מדגימה קווים מעניינים ורב-גוניים במיוחד. בחלק הדרומי של האי משתרעים ערוצים מרהיבים עם צמחייה סבוכה ומים זורמים, חופי ים משגעים , תשלובות האיים הססגוניות, שפלת ביצות ורכס הררי המשלימים תמונה מהממת. בצפון התמונה משתנה. כאן משתררים יערות סמוכים, דולבים בני מאה על גדות הנחלים, נהרות ומפלי מים בסמוך לחופי ים מרהיבים המשלימים את מראה האי הנפלא הזה.
העיר חלדיקה נמצאת במרחק של 68 ק"מ ממרכז אתונה על הכביש הלאומי (40 דקות נסיעה) ו 91 ק"מ משדה התעופה הבינלאומי "אלפטריוס וניזלוס" (50 דקות נסיעה).  לחלדיקה יש קשר מתמיד באמצעות קוי אוטובוסים וגם מסילת ברזל. מהעיר חלדיקה אפשר להגיע בקלות עד הכפר הססגוני ארחובה, עד האתר דלפי ואתר הסקי פרנס, הנמצאים במרחק שעה נסיעה לערך.  אוויה מתקשרת דרך הים עם איי ספורד (סקיאטוס, סקופלוס, אלוניסוס) מפווקה – בצפון האי -, וגם עם האי סקירוס ונמל קימי.
מחירון
  מס' נוסעים סוג הרכב מחיר באירו לאדם
אתונה- חלקידה- אתונה/שדה התעופה 5-8 מיני ואן 45-65
9-19 מיניבוס 35-60
20-38 אוטובוס 30-45
39-51 אוטובוס 20-30
  • העברות וטיולים מוצעים גם לקבוצות של עד 4 נוסעים. תינתן הצעת מחיר לפי דרישה

שווה לקרוא

טיול יום למיסטרס, מאני ואראופוליס

טיול יום למיסטרס, מאני ואראופוליס