10 עובדות שלא ידעתם על יאניס פלוטארכוס

רגע לפני שגדול זמרי יוון, יאניס פלוטארכוס, מגיע שוב אלינו, הנה כמה עובדות מעניינות שלא הכרתם…

  1. יאניס פלוטארכוס נולד ב 18.12.1970 בשם יאניס קקוסיוס. הוא בן למשפחה כפרית ענייה ונאלץ לעבוד מגיל צעיר על מנת לעזור לפרנסת המשפחה.
  2. הוא החל לשיר בגיל 6 כאשר הושפע בעיקר ממוזיקה ביזנטית מסורתית. בגיל 16 החליט לעזוב את הכפר ולעבור לעיר הגדולה, אתונה, כדי ללמוד את מקצוע עיצוב השיער ולהגשים את חלומו כזמר.
  3. בעודו עובד בבקרים כספר, בלילות החל להופיע במועדונים קטנים ולא פופולריים. לא פעם התאכזב פלוטארכוס מעולם המוזיקה ביוון ונטש את אהבתו הגדולה למוזיקה מספר פעמים. התשוקה שבערה בו במשך כל הזמן למוזיקה לא הניחה לו עד שהגיע לבמות הגדולות.
  4. בשנת 1998 יצא אלבום הבכורה שלו "MONO ESY" וזכה להצלחה מתונה
  5. בטקס פרסי המוזיקה של אריון לשנת 2002 קיבל פלוטארכוס חמישה פרסים ביניהם "זמר השנה", "זמר הלייקו הטוב ביותר", וכן "אלבום השנה", "אלבום הליקו הטוב ביותר" ו"הווידאו קליפ הטוב ביותר" עבור אלבומו "Mikres Fotografies".
  6. בשנת 2005, יצא פלוטארכוס למסע ההופעות העולמי הראשון שלו, עם הופעות בטורונטו, אטלנטיק סיטי, בוסטון, ניו יורק, שיקגו, מלבורן, סידני, יוהנסבורג וניקוסיה.
  7. בפברואר 2011, הוא השתתף בפסטיבל המוזיקה בסן רמו לצד האמן הנודע האיטלקי אלבנו קאריסי והסופרן היווני דימיטרה תאודוסיו וזכה במקום הראשון בביצוע קטע הפזמון המפורסם שכותרתו "Va pensiero" מהאופרה "נבוקו" שכתב ג'וזפה ורדי . זו הייתה הפעם הראשונה שזמר יווני הופיע אי פעם בפסטיבל המוזיקה של סן רמו.
  8. ההופעות החיות שלו תמיד סולד אאוט. בשנת 2004 הוא שבר את השיאים של הופעות רצופות במקום אחד, והופיע במועדון "פוסידוניו" כחלק מסדרת קונצרטים במשך שנה קלנדרית שלמה ללא הפסקות.
  9. לפלוטארכוס שיתופי פעולה רבים עם מיטב היוצרים והמבצעים הגדולים של יוון.  בין היתר עם  ואסיליס קראס, ניקוס אקונומפולוס, מלינה אסלנידו, פגי זינה ועוד רבים וטובים אחרים.
  10. פלוטארכוס נשוי באושר למריה, אהבת חייו ואם חמשת ילדיו. יורגוס בנו ממשיך את דרכו המקצועית בעולם המוזיקה היוונית וכבר קטף את התואר "תגלית השנה" בטקס פרסי המוזיקה ביוון.

 

להזמנת מקומות חייגו >> 054-2974144  או בקרו באתר לילות יוון >>https://wp.me/sa9KRp-sunset

קרדיט: פאניק רקורדס

שווה לקרוא

יאסו ת"א שוברים צלחות – YASSOU TEL AVIV

"שוברים צלחות" הליין החדש של יאסו ת"א עם מיטב אמני יוון בהופעה חיה | ראשון 21.07

השאר תגובה