הופעה

שלישיית הגדולים מיוון: פיצה פאפאדופולו, יורגוס מרגריטיס ודימטריס קונדולזוס במופע משותף בישראל

שלישיית הגדולים מיוון: פיצה פאפאדופולו, יורגוס מרגריטיס ודימטריס קונדולזוס במופע משותף בישראל

פיצה פאפאדופולו נולדה בשם קליופי פאפאדופולו בשנת 1944 באזור חבל הפונדוס שבתורכיה למשפחה יוונית אשר היגרה לסלוניקי. לאחר תקופה המשפחה עברה להתגורר באתונה, זאת על מנת שאחיה הגדול, שהסתמן ככישרון גדול במוזיקה יוכל לנסות את מזלו בתעשייה הגדולה. באחד האירועים המוזיקליים שבו השתתף אחיה, השתתפה גם פיצה בעצמה והפגינה את כישוריי השירה שלה. באותו אירוע נכח גם זבטס, אחד המלחינים הגדולים ביותר בתעשיית המוזיקה היוונית, אשר זיהה בפיצה את כשרונה הענק והמבטיח, ובחר בה. אחיה הגדול פינה לה את הבמה ונתן לה התמיכה להמשיך.

הקשר המיוחד עם זבטס התפתח במהלך השנים והוליד את ההזדמנות הראשונה שניתנה לה להופיע ביחד איתו על בימת מועדון " קסימרומטה".

את אלבומה הראשון הוציאה בשנת 1980 והוא נמכר במעל 60,000 עותקים. במהלך שנות הקריירה שלה היא שיתפה פעולה עם השמות הגדולים במוזיקה היוונית. הדמות הנערצת עליה במיוחד היה סטליוס קזנג'ידיס , אשר היה לה כמנטור לאורך שנות פועלה. כאשר שמע אותה בפעם הראשונה אמר : " אלוהים! איזה קול יש לה!" הוא בקש ממנה שתשתף איתו פעולה באלבומו ותקליט לו קולות ליווי. קזנג'ידיס האמין בה וביכולותיה כל כך עד כדי שרצה להקים חברת תקליטים ולהקליט איתה אלבומים. למרבה הצער, החלום הזה לא התגשם. פיצה ממשיכה להיות אחת הזמרות האהובות והמובילות בזאנר הלייקו הקלאסי כבר כמה עשורים.

יורגוס מרגריטיס נולד בשנת 1945 בכפר קטן במחוז טריקלה. בילדותו חווה לא מעט קשיים שכללו, שכן משפחתו התמודדה עם עוני וחסך. הוא החל לגלות עניין בשירה היוונית כבר מגיל 13, כאשר פגישתו עם גדול מלחיני יוון, ציצניס, היוותה עבורו נקודת פתיחה אדירה. בסוף שנות ה- 60 החל לשיר ולהופיע במועדוני לילה באתונה וצבר ניסיון רב.

אלבומו הראשון "את מדברת לליבי" התפרסם בשנת 1981 וזכה להצלחה גדולה כאשר הוכתר כאלבום זהב. מאז ועד היום הקליט למעלה מ- 20 אלבומים שכללו שיתופי פעולה עם מיטב המלחינים והכותבים במוזיקה היוונית הקלאסית. מרגריטיס נחשב לאחד מזמרי העם המובילים בדורו, אשר מייצג בגאווה ובגאון את תרבות המוזיקה היוונית הענפה גם מחוץ לגבולותיה.

דימיטריס קונדולזוס נולד בשנת 1952 בסלוניקי. הוא החל להתפרסם עם קריירת שירה מפוארת משנת 1975 כאשר מתחילת שנות ה- 80 הוא זכה להצלחה גדולה שהתבטאה בשיתופי פעולה רבים עם מיטב יוצרי המוזיקה היוונית העממית. מאז ועד היום פרסם למעלה מ- 20 אלבומים אשר קידמו אותו למעמד של זמר עם יווני מן השורה.

השליישיה הנהדרת הזו תופיע בפעם הראשונה יחד על במה אחת, כאן בישראל, באולם אירועים "LAGO" שבראשון לציון. בלווי 10 נגנים וזמרי חימום מיוון יהיה זה ערב יווני אותנטי קלאסי ממיטב הרפרטואר של המוזיקה היוונית המשובחת.

 

יום חמישי | 12.5.22 | אולם אירועים "לאגו" ראשון לציון

 

לפרטים נוספים והזמנת מקומות היכנסו לקישור המצורף: לחצו כאן

 

 

שווה לקרוא

קונסטדינוס ארגירוס חוזר להופעות

הזמר האהוב והמוכשר, קונסטנטינוס ארגירוס, חוזר למועדון פנטסיה באתונה לסדרה של הופעות חיות

השאר תגובה