הופעה

אלפטריה ארוואניטקי ואלקיסטיס פרוטופסאלטי בישראל

ARVANITAKI-PROTOPSALTI-1-SMALLלראשונה בישראל תופענה יחד 2 הזמרות המפורסמות מיוון, אלקיסטיס פרוטופסאלטי ואלפטריה ארוואניטאקי במסגרת הסיבוב העולמי מיוון 

מאת: לילות יוון

ישראל תזכה להופעה מיוחדת במינה במסגרת הסיבוב העולמי הנתמך ע"י משרד התיירות היווני.

אלקיסטיס, נולדה באלכסנדריה, 1954,להורים ממוצא יווני,ובגיל 6  עברה לאתונה. נחשבת בין הזמרות החשובות ביוון,הוציאה ב-40 שנות הקריירה שלה 28 אלבומים,זהב ופלטינה.היא הופיעה על מיטב בימות יוון עם  המלחינים תיאודורקיס,דימוס מוסטיס,אליאס אנדריאפולוס,סטמטיס קראונקיס ורבים אחרים.בשנת 1997יצא אלבום שלה שמכר שיא של למעלה ממאה אלף עותקים.

PROTOPSALTI
כמייצגת רשמית של יוון הביאה את רוח התרבות היוונית לרחבי העולם בהופעות עם נוכחות בימתית בלתי נשכחת כגון: במטרופוליטן והרדיו סיטי בניו-יורק,באופרה של הוואנה בקובה,בעיר האסורה בבייג'ינג,סין,ובקרמלין הרוסי במוסקבה עם התזמורת הנשיאותית, ועם התזמורות הקלאסיות -הסימפונית של פראג,הפילהרמונית של אוקספורד,והבוסטון פופס.כמי ששרה באנגלית,ספרדית,צרפתית ועוד השתתפה בפרויקטים בינלאומיים -האלבום של ה"ג'יפסי קינגס" בספרדית,בפס הקול של סרטי וולט דיסני "הגיבן מנוטרדם" ו"רפונזל" ובאירועי האולימפיאדה בשנים 2004 ו-2010.

ARVANITAKI
אלפטריה, נולדה באזור פיראוס ב-1957 ,באי ארוואניטקי, החלה את הקריירה המוסיקלית שלה בתחילת שנות השמונים בהן התפרסמה תחילה עם להקתה.ב-1985 החלה את קריירת הסולו שלה,כשנקודת המפנה הייתה הוצאת האלבום הראשון שלה "אלפטריה ארוואניטאקי"שהוביל לקריירה בינלאומית,בהמשכה הוציאה כ-24 אלבומים מסוגים שונים רובם תחת המוניטין של יוניברסל מיוזיק גרופ(ג'אז).במהלך השנים השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים, פסטיבל הג'ז מונטריי,במדיסון סקוואר גארדן וקונצרטים בטאון הול בניו-יורק,רויאל פסטיבל הול בלונדון, באופרה של סידני,ובחשובי האולמות במדריד ,וינה,אמסטרדם ועוד.

בשנת 2000 הופיעה בקונצרט לאפיפיור, ב- 2004 השתתפה במופע הסיום של האולימפיאדה ביוון, ב- 2006 פתחה את אירועי הפסטיבל היווני בעל המוניטין בשירי מנוס חג'ידאקיס.ב-2010 השתתפה כנציגת יוניצ"ף הארגון העולמי בהופעות צדקה באייבורי קוסט. השנה הופיעה בקרנגי הול בניו-יורק בקונצרט שהוגדר כחשוב ביותר שלה השנה מחוץ ליוון.

בין שיתופי הפעולה שלה ניתן לציין את הופעותיה עם מוסיקאים ברחבי העולם כסזריה אבורה,בויקה,דולצ'ה פונטס,וג'אוויאר לימון איתו הוציאה אלבום בלתי נשכח של קולות וצלילים מספרד,קובה וצפון אפריקה, אלפטריה מקיימת כ-100 הופעות בשנה ורוב האלבומים שהוציאה הגיעו לפלטינה וזהב.ממש בסמוך להופעתה בישראל יוצא אלבומה החדש.

מפיק בישראל משה יוסף.

שווה לקרוא

דאוס – DEOS

מגורד השחקים דאוס שבאתונה אפשר להשקיף על הנוף עוצר הנשימה של העיר. כשתיכנסו תוכלו לבלות במסעדה או לעשות פגישת עסקים בלאונג' הגדול ואם תרצו יש אפילו בר ובריכה על הגג. תכינו את בגד הים! 

השאר תגובה