ספקיאנקיס יוצא נגד הכנסיה

בראיון שנתן נוטיס ספקיאנקיס אמר: "הכנסיה דפקה את הכל"

את יחסו המתריס נגד הכנסייה היוונית האורתודוקסית לא הסתיר ספקיאנקיס מעולם. בראיון למגזין המוזיקה האינטרנטי Tralala הצהיר ספקיאנקיס: "הכנסיה היוונית דפקה את הכל". למען האמת השתמש ספקיאנקיס במילה בוטה יותר, אולם בחרנו שלא להעלותה על הכתב.

כשנשאל ספקיאנקיס איזה תפקיד יש לכנסיה בבלבול הגובר  בקרב העם  עקב המצב הכלכלי? ענה :"אתה שואל על ימנו אנו? כי לכנסיה היה תפקיד משמעותי בחיי העם היווני מזה 2000 שנה היא זו שדפקה את הכל. זו הכנסייה שהמירה את דתם של היוונים לנצרות, שהפכה אותם לעדר כבשים ההולך אחר כל אמירה של הכנסיה וזו שעמדה מאחורי כל המפלגות בפרלמנט בעבר. היום המפלגות הגדולות הן אחרות אבל עדין מאחורי כל מפלגה תמצא את תמיכתה של הכנסיה . הסיפורים על לאברוס הקדוש והפטרון פלאון ירמנו (הארכיהגמון האורתודוקסי  של פטראס) – שבזמן מלחמת העצמאות היוונית נגד הטורקים, תמכו במאבק והצליחו להפנט את העם ולשלהב אותו –  הם רק סיפורים.

שווה לקרוא

פרסום ראשון: הזמרת אלני ויטלי ביטלה את הופעתה בישראל בעקבות לחץ פרו-פלסטינאי

בעקבות לחץ פרו פלסטינאי, הזמרת היווניה אלני ויטלי ביטלה את השתתפותה במופע הענק של שלומי סרנגה, שיתקיים בשבוע הבא (שלישי, 28.5) בהאנגר 11. במקומה - סרנגה יארח את גדולת זמרות יוון פיצה פאפאדופולו

השאר תגובה