הופעה

20 שנות יצירה: מגע הזהב של פיבוס

המקום: האצטדיון האולימפי של אתונה.

הזמן: 24 בספטמבר 2012.

האירוע: חגיגת 20 שנות יצירה למלחין ולמפיק המוזיקה המצליח – פיבוס.

מאת: אלינור פרארה

על הבמה יופיעו מיטב האמנים היוונים שיעשו המון כבוד למלחין ולמפיק הצעיר, המסכם מסע של 20 שנות יצירה: דספינה ונדי תהיה שם. אלי קוקינו תהיה גם היא. וגם: קטי גרבי, תאנוס קליריס, וסיליס קרארס, יורגוס מאזונקיס, תאנוס פטרליס, אנדוניס רמוס ועוד אמנים רבים.

פיבוס, יליד אתונה, היה אמור להיות עורך דין. הוא נרשם ללימודים בבית הספר למשפטים באתונה, אך מהר מאוד נטש את השיעורים לטובת אהבתו למוזיקה. הוא החל ללמוד מוזיקה בקונסרבטריון וכן לקח שיעורים פרטיים אצל דמיס רוסוס, מוזיקאי מכובד בפני עצמו. באותו זמן הוא החל להלחין ולכתוב את השירים הראשונים שלו והכישרון שלו התגלה במהרה. הוא כתב, הפיק והלחין שירים לטובי האמנים הצעירים ביוון ועזר להם לצמוח ולהתפרסם.

שתוף הפעולה של פיבוס עם קטי גרבי החל כבר בשנת 93' עם האלבום שלה – “Os ton paradiso”  האלבום הפך לאלבום זהב, וההצלחה של שיתוף הפעולה הזה נמשכה לכל אורך שנות ה- 90 ועד לאלבום המשותף האחרון שלהם שיצא בשנת 2000 ונקרא – "To Kati".

דספינה ונדי הייתה ביצת הזהב של פיבוס. שיתוף הפעולה ביניהם, המתמשך לאורך 15 שנה, עשה טוב לשניהם. האלבום הראשון שלה – "Deka Entoles" כלל עשרה שירים שכתב לה פיבוס, שהפך להיות המילים והמוזיקה של הזמרת הגדולה הזו. הסינגל שלה – "Ipofero”" (נכתב על ידי פיבוס), הפך להיות הסינגל המצליח ביותר בכל הזמנים ביוון. בשנת 2009 פיבוס עזב  את חברת התקליטים Minos EMI והקים את חברת התקליטים העצמאית – Heaven Music.

דספינה הצטרפה לפיבוס, והנאמנות השתלמה לה. בשנת 2001 הם הפיקו יחדיו את אחד האלבומים המצליחים ביותר במוזיקה היוונית בכלל, ואת האלבום המצליח ביותר של דספינה, הנקרא – “Geia”.

בזכות שתוף הפעולה של דספינה עם פיבוס, התפרסמה אמנית זו בעולם כולו ואף זכתה בפרסים בינלאומיים. שתוף הפעולה הפורה בין שני היוצרים המוכשרים האלו נמשך עד היום.

גם אלי קוקינו ותאנוס פטרליס חייבים את הצלחותיהם הנוכחיות לפיבוס. שיתוף הפעולה של שני אמנים אלו עם המפיק בעל מגע הזהב החל בשנת ה – 2003. האלבום הראשון שהפיק פיבוס לאלי קוקינו היה להצלחה מסחררת. גם השיר הראשון שכתב המפיק לתאנוס היה ללהיט. השניים משתפים פעולה עם פיבוס עד היום, והם קצרו הצלחה ופופולאריות רבה בקרב מאזיניהם היוונים בזכות תמיכתו של פיבוס.

המגע של פיבוס הוא כמו מגע הזהב של המלך מידאס מהמיתולוגיה היוונית: כל דבר שפיבוס נוגע בו – מצליח והופך לזהב. ב – 24.09.2012 יעלו אמני יוון ויחלקו את אהבתם ליוצר ולמפיק הגדול הזה שתרם כה רבות לאמנים צעירים בפרט ולמוזיקה היוונית בכלל.

אתם באים?

שווה לקרוא

פרסום ראשון: הזמרת אלני ויטלי ביטלה את הופעתה בישראל בעקבות לחץ פרו-פלסטינאי

בעקבות לחץ פרו פלסטינאי, הזמרת היווניה אלני ויטלי ביטלה את השתתפותה במופע הענק של שלומי סרנגה, שיתקיים בשבוע הבא (שלישי, 28.5) בהאנגר 11. במקומה - סרנגה יארח את גדולת זמרות יוון פיצה פאפאדופולו

השאר תגובה