הופעה

טיול יומי | אתונה – פיראוס – גליפאדה- כף סוניו

טיול יומי | אתונה – פיראוס –  גליפאדה – כף סוניו

רובע הפלאקה
הרובע, שבמדרון הצפון-מזרחי של הגבעה, היווה למעשה את אתונה כולה לפני שזכתה למעמד עיר הבירה של יוון העצמאית. הסמטאות הצרות והמתפתלות בו מלאות קסם. זהו האזור הפופולרי ביותר ללינה. כמו כן, זהו האזור ההיסטורי של אתונה ונותרו בו מספר בנינים מהתקופות הביזנטית והעותמאנית.

האגורה – האגורה הייתה מרכז החיים באתונה העתיקה: אזור של חנויות ושווקים, מוסדות ציבור וכיכרות. שרידי המבנים פזורים היום בשטח הפתוח שבין מונסטיראקי לאקרופוליס. כדי לקבל מושג על האזור כדאי לבקר במוזיאון, השוכן בסטיו של אטאלוס: מבנה דו קומתי ארוך מצדו השמאלי של השער לאתר. את הבניין הקים המלך אטאלוס ה-2, (מאה 2 לפנה"ס). מבנה החנויות המפואר שוחזר בדקדקנות בידי אנשי בית הספר האמריקאי לארכיאולוגיה; בקצהו הרחוק נמצאת הכנסייה הביזנטית מהמאה ה-11 איי אפוסטולי (השליחים הקדושים). באגורה ניצב כבר במאות הראשונות לספירה בית הכנסת של אתונה. אולי אין זה מקרה שבית הכנסת החדש של אתונה נמצא במרחק כמה דקות הליכה מכאן.

שכונת פסירי

פסירי היא השכונה ה"אינית" ביותר באתונה והיא גדושה במקומיים. רוב הטברנות ובתי הקפה שלה ממוקמים מסביב לכנסיות עתיקות וכיכרות קטנות המוארים בצבעוניות שובבה. שמה של הכיכר המרכזית של השכונה הוא הירון (Hiron Plateia) וממנה יוצאים שני רחובות ראשיים ולאורכם פאבים, בתי קפה, טברנות ומועדונים מרהיבים.

taverna athens nights
taverna athens nights

כף סוניו

כף סוניו הוא לשון יבשה בקצה הדרומי של, חצי האי אטיקה ביוון.  סוניון היה הדמוס הדרומי ביותר באטיקה לאחר חלוקתה ליחידות טריטוריאליות והארגון מחדש של אזרחיה-על ידי קלייסתנס. מקדש פוסידון, ששרידיו המונומנטליים מתנשאים בראש הכף סמוך לשפת המים, נבנה בסביבות 440 לפנה"ס על חורבותיו של מקדש קדום יותר. הכף מפורסם בעיקר בשל שרידי המקדש העתיק לפוסידון , אל הים במיתולוגיה היוונית, המתנשא מעל שפת הצוק. יפי המקום הותיר רושם עמוק על רבים ובהם המשורר האנגלי הרומנטי לורד ביירון (1824-1788), שלא זו בלבד שהנציח אותו בשירתו אלא גם חקק את שמו על אחד מעמודיו. האתר הוא יעד תיירות פופולרי לטיול בן יום מאתונה, ומפורסם בנוף המרהיב הנשקף ממנו. בצדו המערבי מפרצון טבעי קטן ובו מעגן המעניק מחסה לספינות כשנושבות רוחות צפוניות או צפוניות-מזרחית.

נמל פיראוס

נמל פיראוס הינו  נמל הים הגדול של יוון, יעד היציאה לרוב איי יוון. הוא שוכן לחופי הים התיכון וממקום תשיעי בגודלו באירופה.  הנמל מהווה אתר ארכיאולוגי  חשוב, ולאורך ההיסטוריה שלו הוא היה חלק מהותי ומשפיע בהיסטוריה של אתונה ויוון בכלל , מבחינה אסטרטגית וכלכלית. לאחרונה אושרו תקציבי ענק לפיתוח נמל פיראוס, זאת על מנת להצמיח את האיזור מבחינה כלכלית ותיירותית. 

גליפאדה

גליפאדה היא פרבר של אתונה והיא למעשה השכונה הדרומית ביותר באתונה והיחידה המצויה על חוף הים. בגליפאדה  מספר מרינות ליאכטות של  עשירי יוון, כמה מהמועדונים והברים המפורסמים ביותר באתונה, מגוון גדול של טברנות ואפשרויות בילוי ליליות. כמו כן, בגליפאדה מגוון גדול של בתי מלון בדרגת תיירות גבוהה. רבים בוחרים את איזור גליפאדה כיעד הנופש שלהם ביוון,משום שמחד היא קרובה למרכז אתונה, ומאידך מציעה את כל האפשרויות לנופש על חוף הים ובאיזור חיי לילה מפותח צמוד לאתונה.

מחירון

  מס' נוסעים סוג הרכב מחיר באירו לאדם
 אתונה – פיראוס – גליפאדה- כף סוניו 5-8 מיני ואן 35-55
9-19 מיניבוס 28-50
20-38 אוטובוס 20-28
39-51 אוטובוס 14-20
  • העברות וטיולים מוצעים גם לקבוצות של עד 4 נוסעים. תינתן הצעת מחיר לפי דרישה

שווה לקרוא

האזינו לתכנית "כחול יוון" עם יוני איאטרו | יום שישי 21.06.24

האזינו לתכנית השבועית "כחול יוון" עם יוני איאטרו | יום שישי 21.06.24