הופעה

כחול יוון בנמל

singersnikosgalisטברנה יוונית בשידור חי מניקוס גאליס!

מאת: דורון דוד

תעצמו את העיניים ותדמיינו לכם רוח קיץ מלטפת, ריח ים משכר, ניחוחות סופלאקי שתופסים את מקומם באוויר ומעל הכול – מוסיקה יוונית שמתנגנת באוזניים בלי רגע דל! עכשיו אתם יכולים לפקוח את העיניים ולהפוך את כל זה לשלכם, באירוע חד פעמי, ביום שישי הקרוב בנמל תל אביב.

רדיו "כחול יוון" מזמין אתכם ל"כחול יוון בנמל" – חלום קיץ בלתי נשכח המארח במתחם "ניקוס גאליס סופלאקי בר" את מיטב כוכבי הזמר היווני המתארחים בישראל, בשילוב עם זמרים מקומיים. את האירוע, שכאמור כולו יוזמה של רדיו "כחול יוון", ינחו ויעבירו בשידור חי לרדיו: יוני איאטרו ואדם דוד. שעות האירוע הם בין 13:00 עד 17:00 והכניסה חופשית!

אז מה בתפריט?

שלומי סרנגה, הכוכב הכי כחול-לבן-יוון, שחובק בימים אלה אלבום חדש ומתוכו כבר שחרר לתחנות הרדיו את "לא יכול לישון" שכתב והלחין בעצמו, כמו גם את רוב האלבום. על ההפקה המוסיקלית מפקד עודד גולדשמיט. לשיר מתוכננת גרסה יוונית בביצועו של סרנגה, שתצא לתחנות הרדיו ביוון.

אליו יחבור לא אחר מאשר טריפונס, שכמובן ישיר ואף ידבר על הפריחה המחודשת של המוסיקה היוונית ועל החשיפה שלו, לראשונה, גם לקהל הצעיר. הכוכב הוותיק, בן ה-64, כבר דיבר רבות על אהדתו לישראל ואמר: "יש פה קלאסה של קהל. הרבה יותר חם מהקהל היווני, שמחפש שמחה אחרי 60 שנה של מלחמות. זה קהל ששר איתי את השירים עם אור בעיניים! איזו התלהבות, כמה חום, אפילו עם דמעות מהתרגשות".

את הטברנה היוונית הזו, תקשט גם תמר יהלומי יוצאת "כוכב נולד" שמפתיעה עם שילוב בין שירות צבאי בלהקה צבאית (חיל חינוך) לבין ביסוס מעמדה כזמרת ישראלית מוערכת בז'אנר היווני-ישראלי. ביוון גם זוכה יהלומי לחיבוקים מפרגנים. כחלק משירותה הצבאי, צה"ל הקים במיוחד לתמר הרכב וכיום היא מובילה את להקת חינוך ים תיכוני. ביולי היא תופיע בפסטיבל "יותר" למתגייסים ובאוקטובר הקרוב תצא תמר עם משלחת צה"ל להופיע בפני הקהילה היהודית בארצות הברית כחלק מהשירות הצבאי.

 אורחים נוספים שייקחו חלק באירוע:

 יוסי אלפי הסופר והמשורר הכי שנון ומצחיק בארץ, שיביא מקבץ סיפורים קצרים על יוון מהזווית הישראלית והאישית שלו. זמר איזקיס, שנולד ומתגורר עד היום בעיר חולון, יבצע מחרוזת משיריו. את איזקיס אפשר לשמוע כמדי שבת בתוכנית "קסם הבוזוקי" ברדיו לב המדינה. הזמרת קרן כהן, שפניה וקולה המרגש וודאי זכורים לכם מהעונה התשיעית של "כוכב נולד", עם הביצוע ל"חורשת האקליפטוס" – קרן בת ה-34 נחשבת להבטחה ענקית במוסיקה היוונית. כמו כן ישתתפו באירוע הזמרים רוחלה אלה, עידן סלע ואבי טובי, ששלושתם תגליות מוערכות בתעשיית הזמר היווני.

אז זה הכול, כל מה שנותר לכם לעשות כדי להתענג על 4 שעות של חוויה יוונית, הוא להגיע לנמל היפה ושוקק החיים של תל אביב (מתחם ניקוס גאליס סופלאקי בר, מול אגאדיר) בצהרי יום שישי, שעה 13:00 ואנחנו כבר נדאג לכל השאר!

שווה לקרוא

דאוס – DEOS

מגורד השחקים דאוס שבאתונה אפשר להשקיף על הנוף עוצר הנשימה של העיר. כשתיכנסו תוכלו לבלות במסעדה או לעשות פגישת עסקים בלאונג' הגדול ואם תרצו יש אפילו בר ובריכה על הגג. תכינו את בגד הים! 

השאר תגובה