קטרינה צירידו ורבטיקו קומפניה לראשונה בישראל

KATERINA TSIRIDOUבסוף החודש יתקיים בהאנגר 11 מופע רבטיקו ראשון מסוגו כל הפרטים על המופע בידיעה הבאה

מאת: יוני איאטרו

קטרינה צירידו גדלה ונולדה בעיר קבאלה שצפון יוון וכבר בגיל מוקדם מאוד החלה לעסוק במוזיקה ולנגן על פסנתר, עוד ובגלמה. היא נחשבת לאחת מזמרות הרבטיקו הטובות והחשובות בימינו ביוון, לא רק בז'אנר הרבטיקו אך גם במוזיקה היוונית המסורתית. את קטרינה מלווה להקה המונה 4 נגנים, נגן בוזוקי, גיטרה, אקורדיון ותופים. קטרינה צירידו ולהקתה זכו לפופולאריות רבה גם מחוץ ליוון במדינות כמו: נורבגיה, מצרים, קפריסין, ארצות הברית, הולנד, שוודיה ועוד, תוך השתתפות באירועים, בפסטיבלים ובתכניות אירוח שונות באמצעי התקשורת. קטרינה צירידו ולהקתה שיתפו פעולה עם גדולי היוצרים בז'אנר, בין השמות הגדולים: סטליוס וואמבקריס, ת'אנסיס פוליקאנדריוטיס, באביס צ'רקוס, לנה פפדופולוס ועוד.

לפני מספר ימים שוחחנו עם מפיקת המופע פני קינן, שפועלת כבר שנים רבות בתחום, אודות ההפקה הקרובה שלה ועל הקשר שלה עם קטרינה צירידו ולהקתה שיגיעו לכאן בפעם הראשונה.

את פועלת כבר הרבה מאוד שנים בישראל כמפיקה באירועים יוונים, ספרי לנו על החיבור שלך למוזיקה היוונית.

החיבור שלי למוזיקה היוונית הגיע מבית אבא. הורי ילידי סלוניקי, אבי ז"ל ניצול מחנה השמדה אושוויץ, נותרו בודדים מהמשפחה לאחר המלחמה. תחילת דרכי במוזיקה הייתה בפסטיבל בריזה לפני שנים רבות בו הפקתי במה יוונית, הופעתי כזמרת בשפה היוונית 17 שנה, ערכתי אוספים לחברת אן אם סי שירים יוונים וכמובן הייתי שדרנית רדיו במשך שנים, כיום אני מו"לית (זכויות יוצרים של מלחינים מהעולם ובעיקר יוון) מסטליוס קזאנדגידיס ועד לצעירים והמוכשרים טאופנוס ופניטויס ברקוליאס וכמובן אנדוניס ווארדיס. בנוסף אני עוסקת בהפקות בארץ ובעולם.

ספרי לנו על ההפקה הנוכחית שלך, מדוע בחרת להביא את קטרינה צירידו ורבטיקו קומפניה ואיך היית מאפיינת אותם?

בחרתי את קומפניה ספציפית מכמה סיבות. ראשית, אין הפקות רבות בארץ שנוגעות לז'אנר הרבטיקו. שנית, באחד מהביקורים הרבים שלי ביוון נקלעתי לטברנה קטנה באזור "פסירי" ,נכנסתי ופשוט הלכתי שבי אחרי קולה המדהים של קטרינה צרידו, המנגנת על הכלים השונים וכמובן שילוב הקולות בינה לבין ספירוס פטראס, חוויה אותנטית מדהימה.


KATERINA TSIRIDOU 3

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר הפקות שפונות לז'אנר הרבטיקו והמסורתי. מה הוביל למגמה זו לדעתך?

ההפקות הרבות שנערכו בשנים האחרונות בארץ נוגעות יותר לג'אנר הלייקו ולא לרבטיקו. להערכתי גם בארץ וגם ביוון משיחות עם חברים, החזרה לרבטיקו משום מה היא עבורם חזרה למקום אמיתי יותר עם כלים אותנטיי.

איך יראה המופע ומדוע בחרתם לקיים אותו בהאנגר 11?

המופע יעמוד בסטנדרטים המקובלים ביוון, בחרתי לקיים אותו בהאנגר 11 באולם הפדרציה, על מנת להעביר את החוויה הכי קרובה לחוויות שאנו מכירים מהטברנות של אתונה.

ללהקה הצלחה רבה בחול בשל הסגנון המסורתי והרפרטואר היווני הקלאסי, האיכותי והמוכר. מכוון שהמופע בישראל יהיה הראשון שלהם, האם התאמתם או שיניתם משהו בתכנית המוזיקלית עבור הקהל הישראלי?

הלהקה מופיעה ביוון ובעולם עם רפרטואר משלה. היה חשוב לנו להביא את המופע בדיוק כפי שהוא ביוון ובשאר המקומות בעולם, כך שאני בטוחה שמי שיגיע יהנה ממופע יווני אמיתי כיאה לטברנות המכובדות ביוון.

המופע יתקיים  ב-26 בספטמבר בהאנגר 11 בת"א במופע ,לכרטיסים: 03-6020888

שווה לקרוא

פרסום ראשון: הזמרת אלני ויטלי ביטלה את הופעתה בישראל בעקבות לחץ פרו-פלסטינאי

בעקבות לחץ פרו פלסטינאי, הזמרת היווניה אלני ויטלי ביטלה את השתתפותה במופע הענק של שלומי סרנגה, שיתקיים בשבוע הבא (שלישי, 28.5) בהאנגר 11. במקומה - סרנגה יארח את גדולת זמרות יוון פיצה פאפאדופולו

השאר תגובה