הופעה

המוזה של קיריאקוס

הוא כתב, הלחין ועיבד עשרות שירים. הוא עבד עם גדולי האמנים ביוון. השירים שלו הפכו ללהיטים מוכרים ביוון ובעולם כולו. והוא רק בתחילת דרכו! לקראת ביקורו בישראל וראיון מיוחד שייערך עבורו ערכנו כתבה מיוחדת על קיריאקוס פאפאדופולוס

מאת: אלינור פרארה

קיריאקוס פאפאדופולוס נולד באתונה ב – 18.08.1971. כבר בתחילת חייו גילה את האהבה למוזיקה והפך את המוזיקה לחלום חייו. בגיל 9 הוא החל לקחת שיעורים מקצועיים והמשיך ללמוד מוזיקה גם בבגרותו. החל משנת 1995 הוא עובד באופן מקצועי כמלחין, מוזיקאי ומעבד מוזיקלי. בשנה זו יצא לאור הלהיט הראשון שלו,Stasou, אשר בוצע על ידי סטמאטיס גונידיס. החל מנקודה זו הקריירה של קיריאקוס נסקה והוא החל לעבוד עם גדולי הזמרים היוונים: יורגוס דאלארס, נטשה תאודורידו, ניקוס ורטיס, יאניס פלוטרכוס, אנטוניס ראמוס, אנה ויסי, דימיטריס באסיס, ניקוס קורקוליס ועוד שורה ארוכה של אמנים.

במהלך השנים 1995 ועד 2009 הוא כתב למעלה מ – 500 שירים. הוא קיבל אינספור פרסים על יצירותיו, ושיריו הפכו למיטב הלהיטים בתקליטי זהב ופלטינום. הכישרון של קיריאקוס הגיע אף לטלוויזיה: בשנת 2008 הוא כתב את המוזיקה לסדרת טלוויזיה מצליחה, והשיר הזה הפך אף הוא ללהיט.

ההצלחה של קיריאקוס התפשטה גם מעבר לגבולות מולדתו. מספר רב של שירים אשר הוא כתב, הלחין ועיבד אומצו על ידי אמנים ממדינות אחרות, בעיקר בתורכיה ובבולגריה וגם כאן – בישראל. שיריו של אייל גולן: "זה אני" ו-"כשאת איתו", שירו של עומר אדם – "בניתי עלייך" ושירה של שרית חדד "בא לי" – הינם כולם שירו של קיריאקוס פאפאדופולוס. בשל הקרבה והקשר החזק בין המוזיקה היוונית והמוזיקה הישראלית, יגיע קיריאקוס לישראל בתחילת חודש ינואר. הוא יתארח בתוכניתו של אייל גולן ואף יערוך הופעה גדולה עם מספר זמרים יוונים אחרים להם כתב שירים, כמו: ניקוס קורקוליס, יאניס ורדיס, קוסטאס קרפוטיס ועוד.

שווה לקרוא

יורגוס ליבאניס מביא לנו את הקיץ!

יורגוס ליבאניס, אחד השמות הבולטים במוזיקה היוונית העכשווית, מוציא שיר חדש ומרענן בשם "Ftiahno kalokeria" (אני יוצר קיצים). השיר החדש מביא איתו ניחוח של חופש, חום ואהבה, בדיוק כמו שהקיץ היווני יודע להציע

השאר תגובה