הופעה

יוון נפרדת מגדול מלחיניה – מיקיס תיאודורקיס

אתמול ( חמישי 2.9) הלך לעולמו, גדול מלחיני יוון היחיד בדורו, מיקיס תיאודורקיס

האיש שאמון על אינספור יצירות אומנות, שהיוו נכס צאן ברזל בתרבות היוונית, נפטר אתמול באתונה בגיל 96. במהלך שנות חייו חבש אינספור כובעים ונגע בתחומים רבים כמו: תרבות ומוזיקה, פוליטיקה, צבא וחברה נחשב למהפכן גדול בתחומו הן במאה שעברה והן במאה הנוכחית. תיאודורקיס החייה מחדש את המוזיקה היוונית והוביל את ארצו למהפכה תרבותית, שאת תוצאותיה ניתן לראות גם היום. עשייתו תרמה רבות לעיצוב ההתפתחויות בחברה היוונית. יצירותיו המוזיקליות חצו גבולות והשפיעו גם על מדינות אחרות בעולם.

מלבד הדוגמה של האיש שאינו מפסיק להילחם על רעיונותיו, מיקיס תאודורקיס מותיר אחריו מורשת ענקית. בקריירה בת שישים השנים שלו כתב מיקיס תאודורקיס למעלה מ -1,000 שירים, יצירות, סימפוניות, מוזיקה לעשרות הצגות וטרגדיות, אופרות ומוזיקה לקולנוע המדרגת אותו כאחד המוזיקאים החשובים בעולם. בין יצירותיו הבולטות ביותר הוא פסקול הסרט ההוליוודי האגדי "זורבה היווני" והסרט "סרפיקו".

באפריל האחרון הופיעה בישראל תזמורת מיקיס תיאודורקיס עם הזמרים היווניים פאולה פוקה וקוסטס קראפוטיס, אשר ביצעו ממיטב יצירותיו המסורתיות.

קרדיט תמונה: ברכה כהן הפקות

שווה לקרוא

דאוס – DEOS

מגורד השחקים דאוס שבאתונה אפשר להשקיף על הנוף עוצר הנשימה של העיר. כשתיכנסו תוכלו לבלות במסעדה או לעשות פגישת עסקים בלאונג' הגדול ואם תרצו יש אפילו בר ובריכה על הגג. תכינו את בגד הים! 

השאר תגובה