נטשה ת'אודורידו בראיון מיוחד

נטשה ת'אודורידוביום שלישי האחרון הופיעה נטשה ת'אודורידו בארץ בפעם הראשונה, במופע ייחודי ומרגש. במסגרת ביקורה, ראיין אותה יוני איאטרו בתוכנית הרדיו שלו.

מאת: אלינור פרארה

נטשה שלום וברוכה הבאה לתכנית "כחול יוון". זאת הפעם הראשונה שאת מדברת ברדיו ישראלי ועוד כמה ימים את גם תבקרי בישראל.

נכון, מעולם לא הייתי בישראל מה שהופך את ביקורי לעוד יותר מיוחד. אני יודעת  שהישראלים מאוד אוהבים את המוזיקה היוונית. זו עומדת להיות חוויה מיוחדת, ואעשה כל שביכולתי על מנת שהקהל ייהנה אם כי ידוע לי שלא כולם יבינו את השפה.

בהמשך נדבר על ביקורך והופעתך בישראל, אך כעת הייתי רוצה שנדבר מעט על תחילת דרכך ועל איך שסללת את הקריירה שלך בהמשך דרכך ועל עשייתך בימים אלה, למאזינים הישראליים שאולי קצת פחות מכירים אותך.

לפי הדברים שקראתי בביוגרפיה שלך, למדת עיתונאות ולבסוף מצאת את עצמך כזמרת מאוד מצליחה ופופולארית. איך כל זה קרה?

כל זה היה מקרי לחלוטין. רציתי מאוד ללמוד עיתונאות וכך אכן עשיתי. אך השירה תמיד הייתה בתוכי וכפי שהתגלגלו הדברים היא הצלחה לגבור על השאר. כשהתחלתי לשיר הבנתי שאי אפשר לעשות 2 דברים במקביל וכדאי לעסוק בדברים שממלאים אותך ומביאים לך אושר.

היו לצידך אנשים שעזרו לך בתחילת הקריירה שלך?

אני חושבת שכל אדם שעובר תהליך של התפתחות מסוימת זקוק לתמיכה ועזרה. אי אפשר להצליח לבד. כמובן שגם במקרה שלי היו אנשים שתרמו הרבה להתקדמות ולהצלחה שלי, אם זה תמלילנים, אנשי חברת התקליטים ואנשים נוספים מהתחום. אבל את העזרה העיקרית שלי קיבלתי… מעצמי. ידעתי מה המטרות שלי ומה יכול להביא להצלחתי.

שיתפת פעולה עם השמות הכי גדולים בתעשיית המוזיקה היוונית. בין השמות נמצא את: פסחליס טרזיס, אנדוניס רמוס, יאניס פאריוס, יורגוס ת'אופאנוס, אוונת'יה רבוציקה ויורגוס מוקידיס.. כל אלו היו שותפים לדרכך האמנותית. הייתי רוצה שתספרי לנו קצת עלכך: איזה שיתופי פעולה את מחשיבה כחשובים בקריירה שלך ואם איזה יוצרים מהתעשייה הייתה רוצה לעבוד בעתיד?

 כל האנשים שהזכרת פה הם אנשים מאוד חשובים ויש להם חלק בדרך שעשיתי. שיתופי הפעולה היו מאוד מוצלחים, יצרנו דברים מאוד יפים ולהיטים שילוו אותנו כל חיינו. אני מרגישה שאני עדיין בתחילת דרכי ושאני יכולה לעשות ולתרום עוד הרבה. יש הרבה מאוד יוצרים שהייתי רוצה לפגוש ולעבוד איתם.

נטשה ת'אודורידו יוני איאטרו5 אלבומי זהב, 9 פלטינות ואין ספור להיטים שחרטו את הצלחתך במוזיקת הלייקה. האם תיארת לעצמך שתגיעי להצלחה כזאת? 

ממש לא. התחלתי עם הרבה חלומות אבל לא יכולתי לדמיין את ההצלחה הזאת.

אני לא אדם שרודף אחר הצלחות אך דברים שצריכים לקרות – פשוט קורים. אני אוהבת לעבוד קשה ולעשות את מה שאני יודעת הכי טוב, והתוצאות הטובות מגיעות מעצמן. כך פחות או יותר התנהל הקריירה שלי עד כה.

בתקופה הכל כך קשה הזאת ביוון יצא אלבומך החדש "ממול". היינו רוצים לשמוע קצת על  העבודה מאחורי הקלעים ועל יוצריו ואם היה משהו שונה בהפקה הנוכחית בהשוואה לשנים קודמות. 

דרכי נפגשה שוב עם דרכם של יורגו ת'אופאנוס ות'אנוס פאפאניקולאו, והתוצאה הביאה דברים מאוד טובים גם הפעם. אני חושבת שמצאנו אחד את השני ואנחנו מפרים אחד את השני מבחינה אומנותית ומוזיקלית. אני מאוד שמחה שעוד אלבום הצליח והגיע למטרה שלשמה הוא הופק– להביא להיטים לאנשים שאוהבים מוזיקה.

בימים אלה את משתפת פעולה עם אחת מכוכבת הפופ הכי גדולות ביוון, אלנה פאפאריזו. ספרי לנו על ההופעות ושיתוף הפעולה שלכן.

 

אלנה בחורה מדהימה, טובת לב ומאוד עדינה. יש לה תכונות שמאוד חשובות לסוג העבודה שלנו. לפעמים, כששני אנשים זרים זה לזה משתפים פעולה יכולות להיווצר הרבה אי הבנות הקשורות לעבודה. זה לא כך עם אלנה. היא בחורה יוצאת דופן וכשרונית להפליא ושיתוף הפעולה שלנו זורם באופן נעים ופורה.

אנחנו מגיעים עכשיו לישראל. מה את יודעת על התרבות היוונית המקומית ובכלל על הארץ?

אני יודעת שאתם עם מאוד צבעוני. לי עדיין לא יצא לבקר בישראל, אבל ישראלים רבים מגיעים להופעות שלי ביוון ופוגשים אותי. אני יכולה להגיד שישראלים הם אנשים מאוד שמחים. אתם אוהבים לחיות טוב.

כשהמעריצים שלך מישראל פוגשים אותך מה הם אומרים לך? 

שהם מאוד אוהבים את המוזיקה שלי ומבקשים שאגיע לבקר אותם בישראל. זה יצר אצלי סקרנות רבה. תמיד שאלתי את עצמי איך זה יכול להיות שהם לא מבינים את השפה והם כל כך אוהבים את השירים.

איזה מקומות היית רוצה לבקר בישראל אם יהיה לך מספיק זמן?

אדאג למצוא זמן ולבקר במקומות הקדושים, זה מאוד חשוב לי ואני חושבת שזאת ברכה. אבקר גם בקרבת מקום הלינה שלי בעיר תל אביב.

איך התקבלה ההחלטה להופיע בישראל, ומה נראה בתכנית האמנותית?

ההחלטה לבקר בישראל התקבלה אחרי שמפיק ישראלי פנה אלי והציע לי להופיע בישראל. בתכנית של ההופעה אני אשיר ממיטב שיריי, וכן  מספר שירי לייקה ישנים שאתם מכירים.

לסיום, הייתי רוצה לשמוע את המסר שלך למעריצייך ביוון ובישראל לשנת 2013 ומה התכניות שלך לשנה הקרובה.

המצב ביוון מאוד קשה. התקופה שאנחנו חווים מאוד לא יציבה ולא ברורה. כדאי לנו לבדוק בתוך עצמנו מה אנחנו יכולים לעשות כדי לשפר את המצב שלנו ולתכנן את הדברים והמטרות שאנחנו רוצים לעצמנו. חשוב להיות טובים יותר ולהבין טוב יותר אחד את השני. מבחינה אישית, אין לי תכניות. אני חיה את הרגע כפי שאני רוצה ובדרך שאלוהים מכוון אותי. מה שאני מאחלת לעצמי הוא שכל צעד שאני עושה יהיה מחושב ושאני ארגיש גאה בו.

שווה לקרוא

יורגוס אלקאוס משחרר את גרסת 2024 ל-"ΤΙ ΤΙ"

הלהיט הנוסטלגי מ-1992 חוזר בגרסה קיצית ומקפיצה שתסחוף את רחבות הריקודים שוב

השאר תגובה