מוזיקה, אלבומים וסינגלים חדשים

המון דברים טובים קורים ביוון בימים אלו. הקור האירופאי מוציא מאמני יוון את המיטב והעשייה מרובה

מאת: אלינור פרארה ושמרית ברמן

סינגלים

בשבועיים האחרונים יצאו לא מעט סינגלים חדשים ואולי הבולט שבהם הוא זה של קוסטס מרטקיס, שהוציא את הסינגל ראשון מתוך האלבום הבא שלו. אמנים נוספים שהוציאו סינגלים חדשים הם  ד'ימוס אנאסטסיאד'יס, שהוציא סינגל נוסף מתוך אלבומו האחרון, וטמטה שהוציאה אף היא סינגל מתוך אלבום שבדרך. יורגוס סבאניס הוציא טיזר לסינגל החדש שלו שיצא במקביל לווידאו עצמו. גם ניקוס איקונומופולוס הוציא סינגל חדש מתוך אלבומו האחרון שנקרא stasou. סינגל נוסף שיצא הוא זה של יורגוס יאניאס. את השיר הלחינו יחדיו כריסטוד'ולוס סיגאנוס וקונסטנטינוס פנטזיס. ואחרון חביב – פאנוס קיאמוס הוציא בלדה מתוך אלבומו האחרון כסינגל. על היצירה הזו הופקדו וסיליס גבריליד'יס (לחן) ות'אנוס פפניקולאו (מילים).

אלבומים

דחיות ומועדי ב': צאת אלבומו החדש של נוטיס ספקיאנקיס נדחה ל-25 בפברואר. גם האלבום החדש של מלינה אסלניד'ו ייצא רק באמצע החודש והאלבום של יאניס פלוטרכוס אף הוא נדחה ויצא רק בארבעה מרץ. מי שטורח בימים אלו על אלבומו החדש הוא ניקוס קורקוליס, שעובד בצמוד למיודענו, קיריאקוס פפד'ופולוס. גם ניקוס ורטיס מסיים בקרוב את הקלטת האלבום החדש שלו.

יאניס קוציראס נמצא עכשיו בסיבוב הופעות ביוון במקביל ליציאת אלבומו החדש. למרבה הצער, המצב ביוון כל כך גרוע שגם קוציראס נאלץ להיכנע למוסכמות ולצרף את האלבום שלו לאחד מעיתוני יום ראשון. יש לציין כי אלבומו החדש של קוציאריס לא מחדש הרבה מבחינה אומנותית, אבל יש גם כמה שירים מיוחדים באלבום זה, וןאולי הבולט שבהם הוא שיר המוקדש לזכרו של ד'ימיטריס מיטרופנוס, טה בלוז טו וולקניון.

ואם הזכרנו חדשנות, אז הרי לכם חדשנות מסקרנת במיוחד: האלבום החדש של ד'ימיטרה גלאני צפוי להיות מעניין. למשל, אחד השירים באלבום הולחן על ידי מלחין יפני ונכתבו לו מילים ביוונית. אין ספק שמדובר בשילוב יוצא דופן וכולנו סקרנים לשמוע את התוצאה הסופית.

שווה לקרוא

ניקוס ורטיס בהופעה אחרונה לעונה

הזמר האהוב ניקוס ורטיס מופיע בערב חגיגי ואחרון לעונה ב-16 ביוני במועדון האיטון שבאתונה

השאר תגובה