ניקוס גאליס – סופלאקי בר

nikos galis 2013שקיעה רומנטית, חוף ים שנמצא במרחק נגיעה, מוזיקה יוונית מתנגנת ברקע, ריח של ים ושל בשר איכותי שנצלה בזה הרגע

מאת: אלינור פרארה

שקיעה רומנטית, חוף ים שנמצא במרחק נגיעה, מוזיקה יוונית מתנגנת ברקע והריח… ריח של ים ושל בשר איכותי שנצלה בזה הרגע. ריח שגורם לבלוטות הרוק לעבוד ולבטן להתחיל לקרקר. ריח שמושך אותך, מהיכן שלא תיהיה, אל תוך מסעדת ניקוס גאליס, אשר מציעה ללקוחותיה דבר חדש שטרם היה בישראל: סופלקי בר. המקום מתמחה במאכל היווני שכולם שמעו עליו, אבל לא כולם טעמו. הבשר עשוי, לבחירת הלקוח, מכבש, הודו, קבב ויש גם מנה צמחונית. אבל לא רק סופלקי: ניקוס גאליס מציעה שלל מאכלים יוונים מסורתיים: החל מסלט יווני אמיתי עם גבינת פטה ושמן זית, וכלה בקציצות פראסה כמו שעושות הסבתות היווניות.

העיצוב של המסעדה מיוחד, ומזכיר את הטברנות היווניות שנוכל למצוא בכל עיר או אי: שולחנות קטנים ומרובעים מכוסים מפה, כסאות קש צבועים כחול או לבן, צלחות מעוטרות מסורתיות תלויות על הקיר, תמונות נוף מאזורים שונים ביוון, סירת דיג קטנה הנושאת את השם ניקוס גאליס תלויה על הקיר, וריצפה ייחודית לבנה ומקושטת באבנים שחורות, כמו שניתן למצוא לא פעם ברחובות וסמטאות באיי יוון. על לוח שעם נתלות מודעות פרסומיות על סדנאות למחול יווני, מסיבות בסגנון יווני וכרטיסי ביקור של מדריכי טיולים ביוון. כל אלו עושים רושם של מקום המקדש את התרבות היוונית: המוזיקה המתנגנת, הים הנמצא בסמוך, האווירה הנעימה ובעלי המקום המשרתים אותך בחיוך רחב ובזרועות פתוחות.

השהייה בסופלקי בר הייחודי הזה מספקת לא רק שלל טעמים מהמטבח היווני האותנטי אלא גם אווירה של חופש, קלילות ושלווה להן אין תחליף. למבקרים בסופלקי בר מובטחת חוויה קולינרית שתלטף את בלוטות הטעם, עם אווירה של חופש באי יווני.

שווה לקרוא

המלצות לסופ"ש חורפי באתונה!

החורף כבר הגיע לעיר ואיתו הטמפרטורות שצונחות, אבל אנחנו בלילות יוון דואגים לכם למגוון אטקרציות …