הופעה

ה"הצעות" של ניקוס

NIKOS VERTISמעריציו של ניקוס ורטיס ואפילו גם אתם, שמכירים את הרפרטואר של הכוכב ואולי עדיין לא ממש מודעים לזה (צפו להפתעה בהמשך הכתבה) וודאי תשמחו לשמוע, כי הבחור חובק בימים אלה אלבום חדש העונה לשם המפתה: "הצעות"

מאת: דורון דוד ויוני איאטרו

שנתיים חלפו מאז שחרר ניקוס לאוויר העולם את "אני איתך" – אלבומו האחרון שהפך לפלטינה כפולה והביא אתו בנק להיטים כמו "אם את הכובב", "את לא חושבת עלי", "אני איתך" ו"הלב כועס". "זום אאוט" של עשור אחורה בזמן, מוצא את ורטיס יקירינו בחיתולי הקריירה המוצלחת שלו והנה, סיבה כפולה למסיבה! כן כן, ניקוס חוגג יחד עם מעריציו, עשור של עשייה מוסיקלית! סיקור בלעדי של "לילות יוון" מגיש לכם את כל הפרטים אודות העשור האחרון של הזמר וראיונות עם אנשי ההפקה, הכותבים וכל הנפשות הפועלות שמאחורי "הצעות".

עטיפת האלבום החדש של ניקוס ורטיס "הצעות"

PROTASEIS NIKOS VERTIS cover - low (1)

אז הנה מספר עובדות על הזמר האהוב:

ניקוס ורטיס נולד בעיר חורינכם שבהולנד ב-21 באוגוסט 1976. בגיל 6 עבר לגור ביוון עם משפחתו ובגיל 7 החל ללמוד לנגן בבוזוקי. בגיל 15 החל את צעדיו הראשונים בשירה ובמלאת 16 לנער, חזר להולנד למטרת לימודים. בהגיעו לגיל 18, שב ניקוס ליוון והתגייס לשירות צבאי (נשמע מוכר?). לאחר שחרורו מהצבא ורטיס חזר לזרועותיה של אהבתו הראשונה, המוזיקה והחל לשיר במועדונים בסלוניקי ובחבל מקדוניה. ב-2002  חנך את במת מועדון "רודון" בסלוניקי והמשיך להופיע בו עד לקיץ 2003.

 תקופת החורף, הפגישה את ורטיס עם הזמרת היוונייה פגי זינה במועדון "אפולו" שבאתונה. יחד אתה, הוא ביצע שני דואטים שנכללו באלבום הבכורה שלו –  "הערב מחשיך מהר" שיצא בפברואר 2003 וזכה למעמד פלטינה. בשנה זו, ורטיס קיבל את פרס "תגלית שנה"  בטקס ה"אריון" השלישי מטעם הפדרציה לתקליטים של יוון.

 במאי 2004, סלוניקי קוראת לניקוס לשוב ולהמשיך להופיע במועדון "רודון", לו הוא שומר אמונים עד הקיץ ואז בספטמבר 2004, יוצא אלבומו השני "בואי נלך נשמה שלי", שאף הוא זוכה למעמד פלטינה. באותה שנה, ורטיס מכה על הברזל החם ועובר לאתונה הגדולה, שם הוא מתברג להופעות במועדון "פוסידוניו".

אלבומו השלישי "איך אני מבלה בערבים לבד" רואה אור בדצמבר 2005 ו… כמיטב המסורת, מקבל פלטינה! בקיץ 2005 הסינגל "אמרי לי זאת שוב", זוכה בטקס ה"אריון" החמישי בפרס "הסינגל היווני הנמכר ביותר" לאותה שנה.

ניקוס ורטיס – אמרי לי זאת שוב 

בשנים 2006-2008 ורטיס המשיך להופיע במועדון "פוסידוניו" כשב-2007 יצא אלבומו הרביעי "רק בשבילך" שמכירותיו הגיעו לפלטינה כפולה! בשנת 2008 ורטיס זכה בפרס הוידאו קליפ הטוב ביותר בקטגוריית הלייקו המודרני,  עבור הקליפ לשיר "רק בשבילך", בטקס פרסי המוזיקה היוונית החמישי מטעם ערוץ המוזיקה היווני  MAD. בשנה זו ורטיס יצא לסיבוב הופעות עולמי והופיע באוסטרליה, ארה"ב, קנדה ואירופה.

באפריל 2009 יצא אלבומו החמישי של ורטיס ”הכל נמצא כאן". באלבום זה כלולים שירים שהולחנו על ידי מלחינים מצמרת התעשייה ביוון. האלבום יצא בשלוש מהדורות שונות שאחת מהן כוללת ספרון המתאר את הקריירה המוזיקלית של ורטיס. אלבום זה, גם זכה להצלחה רבה ביוון וקיבל מעמד פלטינה מרובעת!

בשנת 2011 יצא אלבומו השישי "אני איתך", שב-2012 הופך לפלטינה ובמקביל פותח דלת לניקוס להופעות במועדון "פנטזיה" באתונה. בשנת 2012 נבחר שירו של ורטיס ("אם את כוכב" לשיר השנה בטקס פרסי המוזיקה היוונית התשיעי של  MAD.

שירים רבים מתוך אלבומו האחרון של ניקוס, "אני איתך", עובדו והפכו ללהיטים גדולים לא רק ביוון אלא גם בישראל! אייל גולן ביצע את "כשאת איתו" שמושתת במקור על להיט של ניקוס וסטלוס ואורן חן ביצעו את "אין דבר כזה". שני השירים הולחנו על ידי קיריאקוס פפדופולוס שכבר עשה כאן חיל עם נמברים לא מבוטלים.

אייל גולן מבצע את "הכוכב שלי" של ניקוס ורטיס בעברית

ה"הצעות" של ניקוס, נבחרו בקפידה, אחרי הכל שנתיים הן לא מעט זמן. את רוב שירי האלבום בחר ניקוס וכ-7 שירים מתוכם הלחין בעצמו. באלבום הזה ניקוס "מביא יותר את עצמו", חושף עוד שכבה ומסכם 10 שנים של עשייה וסוג של הוקרה למעריציו הנאמנים.

הסינגל הראשון  – "אדישות" – מתוך האלבום, יצא כבר בחודש מרץ האחרון וזכה בקרוב לחצי מיליון צפיות!

OLGA BLAXOPOULOUאולגה ולאכופולו, תמלילנית צעירה שגרה בעיר דרמה שבצפון יוון, סיפרה בתכניתו של יוני איאטרו "כחול יוון" ברדיו ירושלים בהתרגשות על שיתוף הפעולה השני שלה באלבום החדש של ניקוס. אולגה התחילה לכתוב בגיל מאוד צעיר ועם הזמן הפכה את זה גם למקצוע שלה. באופן מקצועי כתבה ב-1998 עם להקת פיקס לאקס. הדרך הייתה ארוכה כמובן עד שהחלה לכתוב לאמנים גדולים כמו: פלציאקס, ארבניטקיס, מיטרופאנוס, רמוס וטרזיס. אולגה מתארת את שיריה כשירי נשמה, אהבה וכאב.

"השירים מתבססים על סיפורים אמיתיים של חבר/ה קרובים, משהו שחוויתי או ראיתי. הקשר הראשון עם ניקוס, נוצר באמצעות אנדוניס ורטיס באלבום "אני איתך" שם כתבתי לו 4 שירים שניקוס והקהל מאוד אהבו אותם: "הלב כועס", "זה נגמר", "תתביישי לך" ו"הגעת".

בשל ההצלחה זכיתי לכתוב לו גם באלבום החדש. ניקוס אהב את הסגנון מהפעם הראשונה והייתה בינינו הרמוניה נהדרת. הוא מקצוען, יסודי ומקפיד לבצע את הדברים  ברמה מאוד גבוהה ובגלל זה הוא מצליח כאמן. התחלנו לעבוד על השירים בדצמבר האחרון, יש לי סה"כ 4 שירים. מאוד התרגשתי כששמעתי את התוצאות הסופיות. אחד השירים שכבר מושמעים ברדיו בחודש האחרון הוא "האדישות" שזכה לחצי מיליון צפיות ביוטיוב!"

מתוך 4 השירים איזה שיר היא הכי אוהבת?

"השנים"  שהלחין ניקוס בעצמו.

GIORGOS TSOPANISמלחין נוסף שכתב לניקוס באלבום החדש הוא יורגוס צופאניס. יורגוס החל את קריירת הכתיבה שלו ב-2003 עם כריסטוס קיפריאנידיס ועבד גם עם קאראס, חולידיס, קונסטדינוס, ארגירוס ועוד. הוא כותב בעיקר שירי אהבה ושירי לייקה.

שיריו של ניקוס שזכו להצלחה הם: "אם את הכוכב", "האהבה הזאת", "כמה שאני אוהב אותך".

יורגוס התראיין בתכניתו של יוני איאטרו וסיפר: "הקשר הראשון עם ניקוס התחיל כשנפגשו לפני שנתיים, על במה משותפת במועדון בסלוניקי "לפני כמה חודשים התחלנו לדבר על כתיבת שירים חדשים לאבלום החדש" הוא מספר. "שני השירים שכתבתי מתוך האלבום הם: "כאן זה נגמר" ו"השקר".

לבסוף, סיכם ואמר שלניקוס יש כוכב מעליו, ש"מכוון אותו ומביא אותו להצלחות וצופן לו רק טוב!" לא יכולנו למצוא משפט טוב יותר לסיכום הכתבה שלנו ואתכם אנחנו מזמינים לשקול בחיוב את ה"הצעות" שניקוס מציע לכם!

שווה לקרוא

יורגוס ליבאניס מביא לנו את הקיץ!

יורגוס ליבאניס, אחד השמות הבולטים במוזיקה היוונית העכשווית, מוציא שיר חדש ומרענן בשם "Ftiahno kalokeria" (אני יוצר קיצים). השיר החדש מביא איתו ניחוח של חופש, חום ואהבה, בדיוק כמו שהקיץ היווני יודע להציע

השאר תגובה