תגלית השנה: פנדליס פנדלידיס

פנדליס פנדלידיסהוא מוכשר, צעיר, נאה והוא כבש את יוטיוב בשיריו עם למעלה ממיליון צפיות!

מאת: יוני איאטרו ואלינור פרארה

לא צריך לחכות לסוף 2012 כדי להכריז על התגלית הגדולה בז'אנר הלייקה: פנדליס פנדלידיס.  פנדלידיס הוא אוטודידקט. הוא למד בעצמו פיתוח קול ונגינה על גיטרה בנעוריו והחל לשיר בגיל 24. היום, בגיל 28, שירים אלו שוברים שיאים ביוטיוב. המילים והלחנים שיצר בעצמו לא מביישים אף תמלילן או מלחין ידוע ביוון. למרות שהוא רק בתחילת דרכו הוא כבר מדלג מהופעה להופעה כמעט בכל ערב. בעוד שרוב גדולי הזמרים ביוון נאלצו לעבוד קשה שנים רבות לפני שהתפרסמו, הרי שפנדלאיס הצליח לצור סביבו הכרה והערכה בתוך זמן קצר.

מעבר לכישרון הגדול שיש לו בכתיבה ויצירה, לפנדלידיס קול מאוד ייחודי ולייקו. השילוב הזה הוא שילוב שקשה למצוא היום אצל אמנים ביוון, בייחוד אצל זמרים צעירים. רבים טוענים שקולו מזכיר לפעמים את נוטיס ספאקיאנקיס, ולכן אין ספק שהוא מצליח לסקרן ולעניין את מאזיניו ומעריציו.

הזמר הצעיר והמוכשר הזה נמצא בימים אלה באולפן ההקלטות שם הוא עובד על אלבומו החדש שעומד לצאת בחודשים הקרובים. בשבועות הקרובים יצא מתוכו סינגל חדש העונה לשם "בואי נתערב" (pame stixima) ואנחנו נציג אותו בפניכם כשיתפרסם. יש לציין שאת כל 12 שיריו באלבום הבכורה הוא כתב והלחין בעצמו והם משתייכים לזא'נר הלייקו – לייקו לייט.

השיר הראשון איתו פרץ פנדלאיס ביוטיוב ובתחנות הרדיו נקרא "אתם לא מתאימים" (den teriazete sou lew) והוא כבש את כל מצעדי הרדיו וזכה ליותר ממיליון צפיות. בנוסף, לפני מספר ימים שוחרר סינגל חדש נוסף שכבר עושה הרבה רעש. השיר שודר ברדיו כחול יוון בהשמעת בכורה בלעדית לישראל והוא נקרא sinodeume, "אני מלווה".

את פנדליס נוכל לפגוש החורף ובפעם הראשונה על בימת מועדון הלילה הידוע "ת'אטרו" , שם יופיע לצד ואסיליס קאראס ופאולה לקראת חודש ינואר הקרוב.

 האזינו לשירים החדשים בלינקים הבאים:

"אני מלווה" (sinodeume)

 "אתם לא מתאימים" (den teriazete sou lew) 

שווה לקרוא

פרסום ראשון: הזמרת אלני ויטלי ביטלה את הופעתה בישראל בעקבות לחץ פרו-פלסטינאי

בעקבות לחץ פרו פלסטינאי, הזמרת היווניה אלני ויטלי ביטלה את השתתפותה במופע הענק של שלומי סרנגה, שיתקיים בשבוע הבא (שלישי, 28.5) בהאנגר 11. במקומה - סרנגה יארח את גדולת זמרות יוון פיצה פאפאדופולו

השאר תגובה