הופעה

פיצה פאפאדופולו

הנה כמה פרטים שלא ידעתם על פיצה פאפאדופולו…

פיצה פאפאדופולו נולדה בשם קליופי פאפאדופולו בשנת 1944 באזור חבל הפונדוס שבתורכיה למשפחה יוונית אשר היגרה לסלוניקי. לאחר תקופה המשפחה עברה להתגורר באתונה, זאת על מנת שאחיה הגדול, שהסתמן ככישרון גדול במוזיקה יוכל לנסות את מזלו בתעשייה הגדולה. באחד האירועים המוזיקליים שבו השתתף אחיה, השתתפה גם פיצה בעצמה והפגינה את כישוריי השירה שלה. באותו אירוע נכח גם זבטס, אחד המלחינים הגדולים ביותר בתעשיית המוזיקה היוונית, אשר זיהה בפיצה את כשרונה הענק והמבטיח, ובחר בה. אחיה הגדול פינה לה את הבמה ונתן לה התמיכה להמשיך.

הקשר המיוחד עם זבטס התפתח במהלך השנים והוליד את ההזדמנות הראשונה שניתנה לה להופיע ביחד איתו על בימת מועדון " קסימרומטה".

את אלבומה הראשון הוציאה בשנת 1980 והוא נמכר במעל 60,000 עותקים.

במהלך שנות הקריירה שלה היא שיתפה פעולה עם השמות הגדולים במוזיקה היוונית. הדמות הנערצת עליה במיוחד היה סטליוס קזנג'ידיס , אשר היה לה כמנטור לאורך שנות פועלה. כאשר שמע אותה בפעם הראשונה אמר : " אלוהים! איזה קול יש לה!" הוא בקש ממנה שתשתף איתו פעולה באלבומו ותקליט לו קולות ליווי. קזנג'ידיס האמין בה וביכולותיה כל כך עד כדי שרצה להקים חברת תקליטים ולהקליט איתה אלבומים. למרבה הצער, החלום הזה לא התגשם.

פיצה ממשיכה להיות אחת הזמרות האהובות והמובילות בזאנר הלייקו הקלאסי כבר כמה עשורים.

המופע שיתקיים ב 4.5 בתל אביב יהיה ביקורה השלישי בישראל ויכלול את מיטב להיטיה ולהיטי סטליוס קזנג'ידיס.

 

שווה לקרוא

פרסום ראשון: הזמרת אלני ויטלי ביטלה את הופעתה בישראל בעקבות לחץ פרו-פלסטינאי

בעקבות לחץ פרו פלסטינאי, הזמרת היווניה אלני ויטלי ביטלה את השתתפותה במופע הענק של שלומי סרנגה, שיתקיים בשבוע הבא (שלישי, 28.5) בהאנגר 11. במקומה - סרנגה יארח את גדולת זמרות יוון פיצה פאפאדופולו