השילוש הקדוש שרים לייקו

קטרינה סטניסיאם חיפשתם ערב לייקו אותנטי – מצאתם את קטרינה סטניסי ואת דימיטריס קונדולזוס, שני קולות לייקה וותיקים החוברים החורף אל אותה הבמה

מאת: אלינור פרארה

לשני הזמרים קריירה ארוכת שנים ומלאת להיטים שהשפיעו לא מעט על דרכה ובנייתה של מוזיקת הלייקו היוונית. לצמד הוותיק מצטרפת צלע שלישית: סברינה היא זמרת צעירה ועכשווית הכובשת את הקהל, לא רק בקולה אלא גם בהופעתה הנוצצת.

קטרינה היא הסינדרלה של מוזיקת הלייקו. היא נולדה ביוון אך עקב בעיות כלכליות של משפחתה – היגרה לגרמניה בגיל 7. בגיל 14 עלתה לראשונה לבמה במועדון לילה "מקסים" בגרמניה, ושם התגלתה ככוכבת. היא חזרה עם משפחתה לאתונה בשנת 1974, והחלה להופיע במועדוני לילה. בסלוניקי היא הופיעה לצידה של זמרת הפולקלור ריטה סקלריו, ובסופו של דבר הפכה קטרינה לכלתה. בשנת 1982 היא הוציאה את אלבומה הראשון שהפך לאלבום זהב. היא שיתפה פעולה עם מלחינים ומשוררים מפורסמים ומצליחים כמו ניקוס קארבלס, כריסטוס ניקולופולוס, מנוס אלפטיריו ועוד. בשנת 1983 היא הופיע בקונצרט יחד עם יורגוס דאלארס, הופעה אשר נערכה ביוון ובחו"ל. התוצאה של שיתוף פעולה זה היה אלבום ההופעה החיה הנמכר ביותר עד כה. בשנת 1988 ו- 1989 היא שתפה פעולה על סטליוס קזנג'ידיס. יחדיו הם הקליטו שני אלבומים שהיו להצלחה רבה. זכור במיוחד הדואט שלהם: Δεν είσαι εσύ

קונדולזוססטליוס קזנג'ידיס אמר פעם על קטרינה סטניסי כי היא מזמרי הפולקלור הטובים ביותר של יוון. קטרינה המשיכה לעבוד עם אמנים מוכרים ביוון כמו דמיטריס מיטרופאנוס, מיכאל מנידיאטיס , תמיס אדמנטידיס וכמובן – דמיטריס קונדולזוס.

דמיטריס נולד בפיליאה והחל בקריירה המוזיקלית שלו כבר בשנת 1973 כשפרץ עם השיר Barmpalias

אשר זכה בפסטיבל מוזיקה בסלוניקי

בשנות ה – 80' הוא שיתף פעולה עם המלחין אלקוס כריסוברגי, ניקוס קארבלס ומלחינים רבים נוספים. דמיטריס הוציא לאחרונה אלבום חדש ובו עשרה שירים של סטמטיס גונידיס, זמר פולקלור מוכר וותיק בזמר היווני. הופעתו המשותפת עם קטרינה סטניסי הוא המשך טבעי לקריירת המוזיקה שלו המתמקדת בלייקו.

סברינהואם בדעת מומחים חפצתם – הרי שמבקרי המועדונים נתנו ציון טוב לצמד ולתכנית האמנותית של המועדון. צוות הלהקה מונה מגוון רחב של נגנים המלווים בכל ערב את הזמרים. אחד הנגנים הבולטים, אשר לוקח חלק מאוד פעיל במופע, הוא אנדוניס חאבאדקיס. מדובר בכנר הלירה המפורסם מכריתים אשר פורץ בנגינת סולו סוחפת בשיא הערב, מלהיב את הקהל ומקפיץ אותם על השולחנות.

 

אנחנו כבר סגרנו שולחנות החורף המועדון המאיה מאיה. ואתם?

 

 

תודה רבה לאנה ציאלטה שעזרה לנו בהעברת החומרים וליאניס גוגופולוס על התמונות

שווה לקרוא

דאוס – DEOS

מגורד השחקים דאוס שבאתונה אפשר להשקיף על הנוף עוצר הנשימה של העיר. כשתיכנסו תוכלו לבלות במסעדה או לעשות פגישת עסקים בלאונג' הגדול ואם תרצו יש אפילו בר ובריכה על הגג. תכינו את בגד הים! 

השאר תגובה