הופעה

מאתונה לירושלים

יורגוס דאלארס ויהורם גאון – שני קולות גדולים על במה אחת! לראשונה בתולדות המוסיקה בישראל חוזר זמר בינלאומי לשיתוף פעולה יוצא דופן עם כוכב ישראלי, זאת בעקבות הצלחת ארבעת המופעים הקודמים והביקוש הרב להופעות נוספות, ולאור הביקורות המעולות על הופעת שני הזמרים הענקים והאהובים האלה, החליט המפיק משה יוסף להחזיר את השניים למופע חמישי ואחרון.

המופע יתקיים ב 17.11.18 בהיכל התרבות ת"א ויכלול רפרטואר מוזיקלי מגוון ביותר הכולל שירים ביוונית, בלדינו ובעברית, של כל אחד מהם בנפרד וביחד. שירי הלדינו, ולהיטיו בעברית של יהורם גאון, הפופולארי ביותר בקרב כל שכבות האוכלוסייה בישראל,משתלבים ברפרטואר העשיר של דאלארס, כוכב הזמר היווני הבינלאומי האהוב ביותר בישראל בשלושת העשורים האחרונים, הכולל מלבד להיטיו המיתולוגיים והחדשים גם ביצועים בלאדינו ובעברית. היה זה אך טבעי שדאלארס וגאון, שהכירו לאורך השנים זה את עבודת רעהו, יסתקרנו ויופיעו במופע משותף, שהניב גם את הדואט המתוקשר "תני ידך לי"/ " מיליסה מו" וכן תכנית להוצאת אלבום משותף בלאדינו.

המופע שיימשך למעלה משעתיים, ובליווי 10 נגנים הוא מופע מרהיב של שני ענקי זמר המופיעים בהצלחה עשרות שנים, במאות מופעים בישראל, ביוון ועל במות בינלאומיות, והוציאו אלבומים וסינגלים בהיקף עצום.

 

יורגוס דאלארס

כוכב הזמר היווני הפופולארי ביותר המכונה "הקול של יוון" נולד בשנת 1949 בפיראוס למשפחה בעלת רקע מוסיקלי, ששימשה לו מקור השראה, ובייחוד הושפע מאביו לוקאס שהיה אחד מגדולי הרמבטיקאים ביוון, ואיתו החל דאלארס את הקריירה המפוארת בגיל 16.

בגיל 17 הוציא דאלארס את אלבומו הראשון כסולן, ומגיל 20 פרץ בגדול והשתלב בכל סגנונות המוסיקה היוונית המוכרים: דימוטיקו, סמינאיקו, רמבטיקו, זבקיקו ולאיקו. לצד אלו גם שר שירים ביזנטיים,פיוטים ספרדים ואיטלקיים,פופ ורוק ואפילו יצירות קלאסיות. דאלארס יצר למעלה מ-70 אלבומים אישיים ו-60 אלבומי שיתוף פעולה עם יוצרים וזמרים מפורסמים מכל גווני הקשת,שנמכרו ביותר מ-12 מיליון עותקים. ביניהם תיאודורקיס, קאזאנג'ידיס, קאלדראס, ניקולופולוס, חאריס אלקסיו, גליקריה ועוד.

בין האלבומים המהווים ציון דרך בדרכו: "אסיה הקטנה"(1972),שהיה תקליט הזהב הראשון שלו, "חמישים שנות רמבטיקו", (1975),שנמכר בחצי מיליון עותקים, ושורת תקליטים שנמכרו במאות אלפי עותקים לאורך השנים, הבולטים מבניהם: "השירים שלי"(1983) "לטיני"(1987) "אל תדבר יוון בסכנה" (1989) וכן  "שמשות","חודש מאי שלי" ועוד רבים אחרים. בישראל הוא מופיע בהצלחה מסחררת מאז שנת 1987, יהודה פוליקר וחיים משה שרים את שיריו המתורגמים לעברית. כמו כן, ראוי לציין את הופעותיו עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, אשר היו לאירועי תרבות יוקרתיים של ממש.

יהורם גאון

הזמר הלאומי של ישראל,זוכה פרס ישראל ויקיר ירושלים עיר הולדתו. גאון החל את הקריירה שלו בלהקת הנח"ל (1957),דווקא כשחקן-קומיקאי. לאחר שחרורו, הצטרף ללהקת  ה"תרנגולים" בהדרכת נעמי פולני שהכירה את כשרונו כזמר(1959).לאחר מכן השתתף בשורה של הפקות במועדון ה"חמאם"  ובתיאטרון ה"קאמרי".הפריצה הגדולה הייתה עת חבר לאריק איינשטיין ובני אמדורסקי ל"שלישיית גשר הירקון" המיתולוגית,ששיריה מושמעים בתדירות עד היום בכל מסגרת.

בשנת 1965 הוציא את אלבום הסולו הראשון שלו עם הלהיטים הגדולים "איפה הן הבחורות", "ליל אביב", "אמרו לי" ועוד. ב-1966 יצא ללימודי משחק לארה"ב והוזמן לככב בתפקיד ראשי במחזמר "קזבלן" אשר הופק על ידי גיורא גודיק והיווה את אחד משיאי התרבות והבידור בישראל.מאז צבר שיאים רבים בקריירה שלו. אלבומיו עם להיטים גדולים ביותר, בכל הסגנונות, נמכרו במאות אלפי עותקים, והופעותיו משכו צופים רבים. הופיע בפארק הירקון לפני רבע מיליון צופים. השתתף וזכה בפסטיבלי הזמר השונים.

במהלך הקריירה השתתף בסרטים רבים ביניהם "מצור" ו"כל ממזר מלך" בסוף שנות השישים. בשנות השבעים הפיק וכיכב בסרטו "אני ירושלמי","מטולידו לירושלים". שיחק בסרט "קזבלן" ובהפקה הבינלאומית  "מבצע  יהונתן" בה היה מועמד לאוסקר בשנות השמונים שיחק בסרטים כגון "המאהב", "מדורת השבט", וסרטים רבים נוספים.

במדיום הטלוויזיוני, השתתף בסדרות טלוויזיה פופולאריות , כגון "קרובים קרובים","מר מאני". בין השאר,היה מראיין ב"גאון בשישי" בערוץ 1 והשתתף בהפקות שונות בערוץ 2. בשנתיים האחרונות מופיע בסדרת הטלוויזיה הפופולארית "סברי מרנן" בערוץ 2.  במישור הציבורי,היה חבר מועצת עיריית ירושלים במשך 10 שנים וזכה בעשרות תארים ופרסים ביניהם ד"ר כבוד של אוניברסיטת בר אילן,קונסול כבוד של הונדורס,ולאחרונה זכה להשיא משואה בטקס הדלקת המשואות בשנת ה-69 למדינת ישראל.

האזינו לדואט "תני ידך לי" של יהורם גאון ויורגוס דאלארס 

מפיק בישראל :משה יוסף
הפצה ראשית כרטיסים :"לאן"  lean.co.il  *8780
מחירי כרטיסים: מ- 200 ₪ ועד  500 ₪ 
יחסי ציבור- מריאל סימון/מריאל תקשורת 054-7596358   [email protected]
 

שווה לקרוא

יאסו ת"א שוברים צלחות – YASSOU TEL AVIV

"שוברים צלחות" הליין החדש של יאסו ת"א עם מיטב אמני יוון בהופעה חיה | ראשון 21.07