מה הכעיס את קראונקיס

משהו מעצבן את המלחין הנודע סטמטיס קראונקיס

מאת: אלינור פרארה וג'וליאנה נחמיאס

במקרה הוא נתקל באחד משיריו החדשים של אנדוניס רמוס בו הוא משתמש בביטוי "אני הולך לתפוס את השמים". הסיבה שקראונקיס התעצבן היא שמדובר בביטוי שהוא עצמו כתב בשיר שבביצועה של אלפתריה ארבניטקי. המלחין המפורסם החליט להשתמש במדיה הטובה והמוכרת ביותר לפרסום כיום: הפייסבוק. הוא העלה פוסט ובו התגלית שלו וביקש מחבריו לגלות מי כתב את המילים לשירו של אנדוניס רמוס. "חשבתי שאני לא מבין היטב, אבל האם באמת בשיר החדש של רמוס קיימות המילים – אני הולך לתפוס את השמיים? אם כן, אנא תגידו לי מי כתב את המילים לשיר הזה" פנה סטמטיס לחבריו. האם אכן מדובר בגנבה אומנותית?

קראונקיס הינו אחד המלחינים המובילים בשירת האנדכנו היוונית, בעיקר נכון לתקופה של שנות ה – 80 וה – 90. תחומי פעילותו הם מעבר לכתיבת לחנים, והוא גם כתב שירים, הפיק ואף שר בעצמו, ואפילו כתב מחזות רבים לתיאטרון. השירים שלו מופיעים ביותר מ – 40 אלבומים. מדובר באמן מוערך ואהוד ולכן ניתן להבין את כעסו אם אכן נגנבו ממנו שורות שיר. נקווה שמדובר רק באי הבנה!

שווה לקרוא

ערוץ המוזיקה היוונית MAD עכשיו בישראל!

בלעדי ללקוחות HOT, ערוץ המוזיקה היווני MAD הגיע לישראל! כל הלהיטים של הזמרים שאתם הכי אוהבים במקום אחד, החל מהקלאסיקות ועד לפופ היווני העכשיווי שכובש את מצעדי הפזמונים.

השאר תגובה