האלבומים החדשים

פגי זינה, נטסה בופיליו, מלינה אסלנידו ופרויקט מיוחד של האחרים קצימיכאס

בחברת התקליטים EMI חיפשו דרך יצירתית ומעניינת לשווק את אלבומה החדש של פגי זינה, העומד לצאת בתחילת הקיץ.  בשיתוף עם ארגון האחראי על תחרויות עיצוב גרפי, קראו לאמנים צעירים ביוון בגילאים 17 ל 25 לשלוח סקיצות שלהם לעיצובים לעטיפת האלבום החדש. הזוכה יזכה  בכך שעטיפה בעיצובו תעטר את אלבומה של זינה, בהזמנה להצגה הרשמית של האלבום, פגישה עם פגי זינה, ופרס המרשים,מלגה ללימודים בתחום האמנויות. מיותר לציין שבימי המשבר הכלכלי הקשה בתולדות יוון זוהי יוזמה מבורכת.

אלבומה החדש של נטסה בופיליו, שיצא ב20 במאי, יקרא בפשטות נטסה בופיליו.

מלינה אסלינדו עומדת סוף סוף להוציא אלבום חדש לאחר דחייה של מספר פעמים והיא משלימה את ההקלטות בימים אלו. בין המלחינים לאלבום נמצאים שני זמרים וכותבי שירים אחרים, יורגוס טנדזראקיס שהזכרנו כמה פעמים בעבר ויורגוס פפדופולוס.

אלבום שונה במיוחד שיצא השבוע הוא האלבום החדש של פאנוס וחאריס קאצימיכאס, שהגו ויצרו פרויקט מסוג אחר. הם אספו שירי משוררים מתקופת הביט ג'נריישן –  שם לתקופה בשירה האמריקאית, אוסף שירי משוררים מהימים שאחרי מלחמת העולם השנייה, בעיקר בשנות החמישים, וכמעט כל השירים באלבום הם לחנים מקוריים שלהם לצליליהם הם קוראים את השירה הזו, מתורגמת ליוונית או שירים שהם כתבו בהשפעת התקופה. לאלבום שנקרא ביט פואטרי מצורף ספרון שעל כריכתו תמונת גשר הזהב מסן פרנסיסקו, אחת הערים שבהן היו הסצנות הפורחות ביותר לשירה הזו, והם מתארים בספרון הזה את הקשר ביניהם לבין השירה, אותה הן גילו כסטודנטים בתחילת שנות השבעים. באופן הולם, גם לספר וגם למקום מגוריי, לשיר שבחרתי להשמיע, שהוא השיר היחיד באלבום שמורכב ברובו משירה ולא מדיבור, כי הם חוזרים בו אל שיר מתקופת הביט ג'נריישן שהם כבר הלחינו בעבר, רק עושים לו גרסא חדשה. בגרסא הקודמת זה נקרא נו פסאראן, שפאנוס כתב והלחין, כאן זה נקרא Τα παράξενα πουλιά του Σαν Φρανσίσκο – הציפורים המשונות של סן פרנסיסקו.

אלבום חדש של לוורדיס מחריצאס, שנקרא המלאכים עדיין חיים בים התיכון, Οι Άγγελοι Ζουν Ακόμη στην Μεσόγειο. באלבום הזה 15 שירים, כולם שיתופי פעולה עם אמנים מיוון ומחוצה לה, ביניהם אלאונורה זוגנלי, ניקוס אליאגס, חאריס קצימיכאס, וסיליס פפקונסטנטינו, פיליפוס פליאטציקאס, ומי ששרה איתו את הסינגל הראשון מתוך האלבום, חאריס אלכסיו, הסינגל הזה נקרא καταμεσής του χάους, בתוך הכאוס.

תוכן:שמרית ברמן.עריכה:עדי בבילה.

שווה לקרוא

שלומי סרנגה מוציא קאבר מיוחד לשיר "המחשבות המדממות" של קונסטדינוס ארגירוס

הזמר המוכר והאהוב, שלומי סרנגה, ממשיך להפתיע את מעריציו עם הוצאת קאבר חדש ומיוחד לשיר היווני המרגש "המחשבות המדממות" (Matonoun oi skepseis) של הזמר הפופולרי קונסטדינוס ארגירוס

השאר תגובה