סיור רגלי | במרכז העיר אתונה

סיור רגלי | במרכז העיר אתונה עם מדריך יווני דובר עברית | משך הסיור כשעתיים וחצי

כיכר סינדגמה ורחוב ארמו
כיכר סינדגמה הינה הכיכר המרכזית ביותר באתונה ומסמלת באופן ישיר את לב ליבה של העיר לדורותיה . היא הכיכר החשובה ביותר של אתונה המודרנית מבחינה היסטורית וחברתית. רוב האירועים החברתיים /פוליטיים כגון הפגנות ואירועי תרבות מתחילים שם. בחג המולד, עץ האשוח המרכזי נדלק במרכז הכיכר ברוב פאר והדר. במרחק הליכה תוכלו לבקר במקומות הכי פופולאריים כגון: בניין הפרלמנט היווני, האקרופוליס והפרתנון של אתונה, מוזיאון האקרופוליס, אנדרטת החיל האלמוני, רובע הפלאקה, רובע פסירי, שכונת קולונאקי היוקרתית וכיכר מונסטראקי המפורסמת. מדרחוב ארמו ,רחוב השופינג הגדול, הוא הרחוב המרכזי החוצה את הכיכר מבניין הפרלמנט ועד כיכר מונסטארקי. רחוב ארמו שופע חנויות מותגים בינלאומיים ומותגים מקומיים, בתי קפה, מסעדות, דוכני רחוב ומזכרות לתייר.

רובע הפלאקה
הרובע, שבמדרון הצפון-מזרחי של הגבעה, היווה למעשה את אתונה כולה לפני שזכתה למעמד עיר הבירה של יוון העצמאית. הסמטאות הצרות והמתפתלות בו מלאות קסם. זהו האזור הפופולרי ביותר ללינה. כמו כן, זהו האזור ההיסטורי של אתונה ונותרו בו מספר בנינים מהתקופות הביזנטית והעותמאנית.

האגורה
האגורה הייתה מרכז החיים באתונה העתיקה: אזור של חנויות ושווקים, מוסדות ציבור וכיכרות. שרידי המבנים פזורים היום בשטח הפתוח שבין מונסטיראקי לאקרופוליס. כדי לקבל מושג על האזור כדאי לבקר במוזיאון, השוכן בסטיו של אטאלוס: מבנה דו קומתי ארוך מצדו השמאלי של השער לאתר. את הבניין הקים המלך אטאלוס ה-2, (מאה 2 לפנה"ס). מבנה החנויות המפואר שוחזר בדקדקנות בידי אנשי בית הספר האמריקאי לארכיאולוגיה; בקצהו הרחוק נמצאת הכנסייה הביזנטית מהמאה ה-11 איי אפוסטולי (השליחים הקדושים). באגורה ניצב כבר במאות הראשונות לספירה בית הכנסת של אתונה. אולי אין זה מקרה שבית הכנסת החדש של אתונה נמצא במרחק כמה דקות הליכה מכאן.

שכונת פסירי
פסירי היא השכונה ה"אינית" ביותר באתונה והיא גדושה במקומיים. רוב הטברנות ובתי הקפה שלה ממוקמים מסביב לכנסיות עתיקות וכיכרות קטנות המוארים בצבעוניות שובבה. שמה של הכיכר המרכזית של השכונה הוא הירון (Hiron Plateia) וממנה יוצאים שני רחובות ראשיים ולאורכם פאבים, בתי קפה, טברנות ומועדונים מרהיבים.taverna athens nights

הסיור מתאים לזוגות, משפחות וקבוצות. לפרטים נוספים יש לחייג למוקד הטלפוני שלנו במספר 03-9010960 אם אתם ביוון ניתן לחייג או לשלוח הודעת וואטסאפ למספר 052-9964040.

שווה לקרוא

טיול יומי | אתונה- העיירה נפפליו ותעלת קורינתו'ס

טיול יומי | מאתונה לעיירה הציורית נפפליו דרך תעלת קורינת'וס המפורסמת.