הופעה

סיור רגלי במרכז העיר אתונה

סיור רגלי במרכז העיר אתונה עם מדריך דובר עברית | משך הסיור כשעתיים וחצי

כיכר סינדגמה ורחוב ארמו
כיכר סינדגמה הינה הכיכר המרכזית ביותר באתונה ומסמלת באופן ישיר את לב ליבה של העיר לדורותיה . היא הכיכר החשובה ביותר של אתונה המודרנית מבחינה היסטורית וחברתית. רוב האירועים החברתיים /פוליטיים כגון הפגנות ואירועי תרבות מתחילים שם. בחג המולד, עץ האשוח המרכזי נדלק במרכז הכיכר ברוב פאר והדר. במרחק הליכה תוכלו לבקר במקומות הכי פופולאריים כגון: בניין הפרלמנט היווני, האקרופוליס והפרתנון של אתונה, מוזיאון האקרופוליס, אנדרטת החיל האלמוני, רובע הפלאקה, רובע פסירי, שכונת קולונאקי היוקרתית וכיכר מונסטראקי המפורסמת. מדרחוב ארמו ,רחוב השופינג הגדול, הוא הרחוב המרכזי החוצה את הכיכר מבניין הפרלמנט ועד כיכר מונסטארקי. רחוב ארמו שופע חנויות מותגים בינלאומיים ומותגים מקומיים, בתי קפה, מסעדות, דוכני רחוב ומזכרות לתייר.

רובע הפלאקה
הרובע, שבמדרון הצפון-מזרחי של הגבעה, היווה למעשה את אתונה כולה לפני שזכתה למעמד עיר הבירה של יוון העצמאית. הסמטאות הצרות והמתפתלות בו מלאות קסם. זהו האזור הפופולרי ביותר ללינה. כמו כן, זהו האזור ההיסטורי של אתונה ונותרו בו מספר בנינים מהתקופות הביזנטית והעותמאנית.

האגורה
האגורה הייתה מרכז החיים באתונה העתיקה: אזור של חנויות ושווקים, מוסדות ציבור וכיכרות. שרידי המבנים פזורים היום בשטח הפתוח שבין מונסטיראקי לאקרופוליס. כדי לקבל מושג על האזור כדאי לבקר במוזיאון, השוכן בסטיו של אטאלוס: מבנה דו קומתי ארוך מצדו השמאלי של השער לאתר. את הבניין הקים המלך אטאלוס ה-2, (מאה 2 לפנה"ס). מבנה החנויות המפואר שוחזר בדקדקנות בידי אנשי בית הספר האמריקאי לארכיאולוגיה; בקצהו הרחוק נמצאת הכנסייה הביזנטית מהמאה ה-11 איי אפוסטולי (השליחים הקדושים). באגורה ניצב כבר במאות הראשונות לספירה בית הכנסת של אתונה. אולי אין זה מקרה שבית הכנסת החדש של אתונה נמצא במרחק כמה דקות הליכה מכאן.

שכונת פסירי
פסירי היא השכונה החמה ביותר באתונה והיא גדושה במלונות בוטיק, גרפיטי יפיפייה ומקומות מקסימים לקפה בבוקר ודרינק בערב. רוב הטברנות ובתי הקפה בפסירי ממוקמים מסביב לכנסיות עתיקות וכיכרות קטנות המוארים בצבעוניות המזוהה עם השכונה. שמה של הכיכר המרכזית בפסירי היא איירון (Iroon Plateia) וממנה יוצאים שני רחובות ראשיים ולאורכם פאבים, בתי קפה, טברנות ומועדונים מרהיבים.

מחירים:

  75€ זוג
120€ ארבעה אנשים
150€ שישה אנשים
160€ שמונה אנשים

טלפון להזמנת מקומות: 03-9010960 שלוחה 1 או בוואטסאפ 052-9964040

 

שווה לקרוא

טיול יום למטאורה והמנזרים התלויים

מטאורה, אחד מפלאי הטבע של יוון, ידוע בנופים עוצרי נשימה ובמנזרים התלויים שהופכים אותו ליעד יוצא דופן בנוף המקומי | 10 שעות