הופעה

טיול יומי אתונה- קלבריטה

טיול יומי אתונה- קלבריטה

קלבריטה היא אחת הערים ההיסטוריות ביותר של מחוז Achaia והיא בנויה בגובה של 756מ'. העיר הנוכחית נבנתה על שרידיה של העיר  Kynetha העתיקה. העיר קלבריטה ממוקמת  כ- 77 ק"מ מזרחית ל- פטראס. זוהי עיר השוכנת על הר  וממוקמת רק כשעה מן החופים הנפלאים של מפרץ Korinthiakos מה שמאפשר למבקרים בה לשלב חופשה , הרים וים. מרכז הסקי של קלבריטה ידוע כאחד הגדולים ביוון ובעולם בכלל. ישנם בתי מלון רבים, בתי הארחה, בתי קפה, מסעדות ומסבאות מסורתיות עבור הצרכים של כל המבקרים.

בקלבריטה אתרים ארכיאולוגים היסטוריים מעניינים וחשובים כמו האתר הארכיאולוגי של לוסי העתיקה, נקודת הקורבן של אנשי קלבריטה עם פסל של אמא יוונית, המוזיאון העירוני של השואה, הארמון של המנזר הקדוש של אגיה לאורה, המנזר הקדוש של מגה ספילאו, המנזר הקדוש של מקאלריה, המנזר הקדוש של ניקולאוס ולסיאס הקדוש, כנסיית פנאגיה פלאטניוטיסה ומונומנטים קטנים וגדולים אחרים המציגים את ההיסטוריה הגדולה ואת התרבות של השטח.

מקום ההקרבה הוא אחד המונומנטים המיוחדים של קלבריטה; הוא ממוקם מזרחית לעיר, 500 מטר מהמרכז, על הגבעה קאפי בדרך למרכז הסקי. שם, על הגבעה של קאפי ב -13 בדצמבר 1943, הוצאו להורג כל הגברים בני 14 ומעלה, על ידי הכובשים הגרמנים ואז שרפו את העיר כליל. האירוע נחשב לאחד ממעשי העוולה הנוראיים ביותר שידעה ההיסטוריה.  היום, על הגבעה, יש צלב גדול. בעמודות המקיפות את הנקודה המרכזית נכתבים כל שמות המשפחות של הקורבנות ובקטקומב יש מנורות שמן קטנות לכל משפחה.

המוזיאון העירוני לשואה של אנשי קלבריטה הוא אחד המונומנטים ההיסטוריים ביותר של העיר, מקום היסטורי אשר קשור לתקופת השליטה הגרמנית ובעיקר לטרגדיה הנוראה של 13 דצמבר 1943.

רכבת  Diakopto-Kalavrita – דיאקופטו- קלבריטה

מסע חוויתי בלתי נשכח דרך הירוק המופלא של הטבע בעמק ווראיקוס Vouraikos וקלבריטה Kalavryta.

 

The Diakofto – Kalavryta Rack Rail הוא אטרקציה תיירותית ואחד המראות היפים ביותר של יוון, אשר נבנתה בשנת 1895 במהלך תקופת שלטונו של טריקופיס. הרעיון היה לחבר את כל אזורי יוון ברכבת. היא מוזכרת כמסלול הרכבת המרהיב ביותר של אזור הבלקן. זוהי רכבת שיכולה להגיע לגבהים גבוהים ולפעול במדרונים תלולים, דרך שטחים בעלי אופי ייחודי ונופים מרהיבים.

במסע שנמשך כשעה ומתחיל מדיאקופטו, הרכבת עוברת דרך הערוץ של ווריקוס והכפר זאכלורו, המסתיים בקלבריטה. אורך הנסיעה ברכבת הוא  22 ק"מ נסיעה במהירות של 30-40 ק"מ לשעה. הרכבת מגיעה לגובה של עד 750 מטרים.

מחירון 

אתונה-קלבריטה-אתונה/שדה התעופה

·         *המחיר לא כולל כרטיסי נסיעה ברכבת

5-8 מיני ואן 45-50
9-15 מיניבוס 40-45
16-35 אוטובוס 30-35
36-50 אוטובוס 28-33

מחירי נסיעה ברכבת: עד 10 נוסעים – 9 יורו  לאדם לכל כיוון

                              מ- 10 נוסעים ומעלה- 7.10 יורו  לאדם לכל כיוון 

שווה לקרוא

טיול יום למיסטרס, מאני ואראופוליס

טיול יום למיסטרס, מאני ואראופוליס