מוזיקת לייקה, צילום והרבה נשמה

מלינה אסלנידו שמחה לחזור לישראל. יוני איאטרו ראיין אותה לקראת הופעתה הקרובה עם דאלארס

 

 מאת: אלינור פרארה

 

מלינה אסלנידו מדברת בהתרגשות על אהבתה הגדולה – השירה, בה החלה מגיל צעיר. היא מזכירה בשמחה את הפעם הראשונה ששרה עם דאלארס: 
"אני לא אשכח את הפעם הראשונה בה שיתפתי פעולה עם אחד הזמרים הגדולים, יורגוס דאלארס . זה היה כבוד גדול מאוד בשבילי. אני לא אשכח את המתח וההתרגשות של הפעם הראשונה."

הסגנונות המוזיקליים שלך מגוונים מאוד והם נעים בין ז'אנר "הלייקו" ל"לייקו אנדכנו". מה הסגנון המוזיקלי המועדף עליך?
"זהו כבוד מאוד גדול להשתייך לתואר של "זמרת לייקה". מוזיקת הלייקה היא העדיפה עליי. באמצעותה למדתי לשיר, לדבר, לספר את הסיפור שלי"

במהלך הקריירה שלה אסלנידו שיתפה פעולה עם אמנים רבים כמו: לברדיס מכאריצאס, טאקיס בורנס, ת'אודוריס פאפאדופולוס, סוקרטיס מלאמס, אלני ויטאלי, גליקריה ועוד.
אך אסלניאדו, שמחוברת מאוד לעצמה ולשורשים שלה, עושה הרבה כבוד גם לאמנים ותיקים יותר ומתייחסת באהבה לאמנים ויוצרים שכבר אינם איתנו:
"במסגרת סבב ההופעות שאני עורכת עם דימיטריס באסיס אני חווה הרבה רגעים מרגשים. אנחנו שרים שירים של דימטריס מיטרופאנוס האהוב מאוד שהלך לעולמו באופן פתאומי. גם השירים של ניקוס פאפאזלוגלו, שהלך לעולמו לא מזמן, וגם שיריו של מנוליס רסוליס מעוררים בי עוצמות והתרגשות. באמצעות המוזיקה שלהם אני מרגישה את הקשר והחיבור עם האנשים היקרים האלה שכבר לא איתנו"

ספרי לנו קצת על השיר החדש "אין לי כתובת", איך הוא נולד? מה המשמעות מאחורי המילים בעלות המשמעות החזקה?
"המילים בשיר "אין לי כתובת" מדברות על החוסר שיש לנו בחיים. אפשר לקחת את זה לכיוונים של אהבה, כיוונים חברתיים או כל דבר אחר" מעבר לשירה, אסלניאדו עוסקת בביטוי עצמי ויצירה המובעים במגוון צורות אחרות, כמו ציור וצילום. תמונות יפיפיות שהיא צילמה ממסע ההופעות שלה ביוון הועלו לאינסטגרם וניתן להתרשם מהן שם.

אחת התמונות שהעלתה מלינה אסלנידו לאינסטגרם

"אני מאוד אוהבת לצלם, אני מאוד אוהבת את יוון. יוון מדהימה ביופייה. אני אוהבת לגלות עוד ועוד מקומות חדשים אני משתדלת לצלם ולתעד את המקומות בהם אני מבקרת. אני גם אוהבת גם לצייר. אלו דרכים חדשות עבורי לבטא את עצמי" אומרת אסלניאדו. אסלניאדו עסוקה בימים אלו גם בהפקת אלבומה החדש.

"את האלבום החדש אני מפיקה ומממנת בעצמי. שמונה שירים הלחין יורגוס פאפאדולפולס יחד עם קיריאקוס דומוס, ושיר אחד הוא של סמי באלג'י שהיא חברה מאוד טובה. יש לנו הרבה רעיונות חדשים. ישנם עוד ארבעה שירים של יורגוס טאנג'רקיס ומילים של סתיורוס סתיורו שעושה את צעדיו הראשונים בקריירה. אני מאמינה שהאלבום יצא בספטמבר בחברת התקליטים האוון."

מהו השיר הראשון שאיתו תפתחי את המופע?
" "כן אני אומר זאת". בחרתי בו בגלל סיבות רבות: אני מאוד אוהבת אותו, הוא מעורר בי המון אופטימיות ואני בדרך כלל בוחרת לפתוח איתו את המופעים שלי. לינה ניקולופלוקו עשתה עבודה מאוד טובה. המילים עוזרות לי מאוד לצאת אל הבמה ולספר את הסיפור שלי"

ומה לגבי שיתוף פעולה עם זמרים ישראלים? היית מעוניינת בכך?
"אני מכירה לא מעט דברים בזכותה של גליקריה, המורה שלי. בשנה שלא הופעתי עם דלארס הופעתי עם יאניס קוצירס ושרתי שיר בעברית. אני מאוד אוהבת את הצלילים המקומיים אם כי השפה קצת קשה לי להבנה. הרעיון לשתף פעולה עם אמן ישראלי מאוד מעניין אותי ואני אשקול לעשות זאת בעתיד."

 

שווה לקרוא

דאוס – DEOS

מגורד השחקים דאוס שבאתונה אפשר להשקיף על הנוף עוצר הנשימה של העיר. כשתיכנסו תוכלו לבלות במסעדה או לעשות פגישת עסקים בלאונג' הגדול ואם תרצו יש אפילו בר ובריכה על הגג. תכינו את בגד הים! 

השאר תגובה