אלבומים חדשים

אלבומי החורף הכי חמים שלא תרצו לפספס!

מאת: אלינור פרארה ושמרית ברמן

לאחרונה ניכרת תופעה אופנתית-מוזיקלית חדשה ביוון: אמנים רבים מוציאים אלבומים קצרים יחסית, הכוללים 3 עד 5 שירים באלבום. לדוגמא, אלבומו האחרון של דימיטריס מטרופנוס המנוח. האלבום יצא באמצע חודש דצמבר האחרון. מדובר בחמישה שירים אחרונים שהקליט לפני מותו, ושהולחנו על ידי מינוס מצאס. בנוסף, האלבום כולל שיר נוסף שהפך לפני כשנתיים לפסקול סדרת הטלוויזיה "האי". גם את השיר הזה ביצע מטרופנוס וכתב מינוס מצאס.

גם וסיליס קאראס הוציא תקליטון בן ארבעה שירים, אחד מהם הלחין בעצמו ואת השני הלחין כריסטוס ניקולופולוס. בנוסף לאלו, קיימים באלבום שני דואטים: דואט אחד עם פאולה ודואט שני עם פנדליס פנדליד'יס.

ארטי קטימה הוציאה אלבום חדש במהלך חודש דצמבר. באלבום 11 שירים, עשרה מהם מקוריים ושיר אחד נוסף שהוא ביצוע שלה לשיר עממי. הדבר המעניין והחדש באלבום זה הוא שמדובר ברובו בשיתוף פעולה של ארטי קטימה עם מלחין חדש ולא מוכר בשם ד'ימיטריס סטאת'יס. אלבומה של קטימה הוא הפעם הראשונה בה מפורסמים שירים שהלחין סטאת'יס.

אנה ויסי הוציאה אוסף של מיטב להיטיה המרוכזים בחמישה דיסקים. מבין החמישה, דיסק אחד הוא בונוס שכולל בו את כל השירים החדשים שהוציאה לאחרונה בנוסף לשיר אחד חדש.

אוסף מעניין נוסף הוא האוסף של נטשה ת'יאוד'ריד'ו המאגד בתוכו את מיטב הלהיטים שלה, תולדה של שיתוף הפעולה בין נטשה ויורגוס ת'אופנוס. אחד השירים הבולטים באלבום הוא dipla se sena וכן  mia kokkini grammi שיצאו במהלך השנים האחרונות.

סוני מיוזיק הוציאו דיסק כפול בהופעה חיה של ניקוס מקרופולוס, וכן צורפו לאלבום שני שירים חדשים.

שווה לקרוא

ניקוס ורטיס בהופעה אחרונה לעונה

הזמר האהוב ניקוס ורטיס מופיע בערב חגיגי ואחרון לעונה ב-16 ביוני במועדון האיטון שבאתונה

השאר תגובה