הופעה

"אני קיים", אומר קזנג'ידיס בקולו של שלומי סרנגה

"כל זמר, אחרי כמה שנים, עושה סגירת מעגל וחזרה אל המקורות" אמר שלומי סרנגה בראיון שלו עם יוני איאטרו ברדיו כחול יוון. הריאיון התקיים בחודש אוגוסט האחרון, לפני המופע של שלומי אותו חודש. המופע, ששמו "אני קיים", הוא מחווה לסטליוס קזנג'ידיס ממנו שלומי הושפע מאוד

מאת: אלינור פרארה

"מאז שנולדתי אני שומע מוזיקה יוונית דרך אבא שלי שמאוד אהב מוזיקה יוונית והיה מאוד מעורב במה שקורה בזמר היווני בארץ", מסביר סרנגה איך התחיל הרומן שלו עם המוזיקה היוונית. בעקבות החשיפה לזמר היווני החל סרנגה להופיע כבר בגיל 18. החשיפה של שלומי לקהל גרמה לו לרצות ולהמשיך לעסוק בשירה ובמוסיקה היוונית: "אין לזה שום מחיר. אתה מרגיש שאתה טוב, שהקהל אהב את זה. אתה שר לעצמך חמש שנים במקלחת ופתאום הדבר האמיתי קורה".

החיבור של שלומי לקזנג'ידיס התרחש בהשפעת אביו. "הוא מורי ורבי", אומר שלומי בהתייחס להשפעה של קזנג'ידיס על הקריירה שלו. "אני למדתי לשיר דרכו. קמתי איתו ונרדמתי איתו".כשהיה בן 26, נפגש שלומי לראשונה עם קזנג'ידיס: "אתה נכנס לבית פרטי, ופתאום יושם שם קזנג'ידיס. האגדה, המלך, המורה, האליל שלך" בהמשך הקריירה שלו חי שלומי תקופה ארוכה ביוון והופיע במועדוני לילה יוקרתיים. הקהל היווני סימן את שלומי כיורשו של קזנג'ידיס ובטרם מותו הספיק גם קזנג'ידיס עצמו להכתיר את שלומי כיורשו.

קזנג'ידיס נחשב לגדול זמריה של יוון. הוא השפיע על המוזיקה של זמרים וותיקים ומוכרים כמו: יורגוס דאלארס, חאריס אלקסיו ואריס סאן. אך לא רק על זמרים יוונים השפיע קזנג'ידיס. אלא גם על המוזיקה בישראל. בין שיריו שזכו לגירסא ישראלית ניתן למצוא את השיר "אלינור" של זהר ארגוב, "זינגוואלה" של יהודה פוליקר ו"הכל בגלל האהבה" של שלישיית גשר הירקון.

מופע המחווה לסטליוס קזנג'ידיס שהעלה שלומי סרנגה באוגוסט האחרון היה מוצלח מאוד. עקב הביקוש הרב החליט שלומי לעלות עם המופע שנית. המופע, שהוא כולו מוזיקה יוונית משובחת, יתקיים ב-25 באוקטובר בהאנגר 11 נמל תל אביב. מדובר במופע שהוא מסע העובר בתחנות שונות בחייו של קזנג'ידיס: ראשית דרכו, דרך תקופת מועדוני הלילה והאהבות הגדולות שליוו אותו וגרמו לו להתרוממות רוח אך גם לכתיבת שירים מלודיים ורוויי כאב. שלומי ילווה את המסע הזה בקולו הייחודי ובלוויית להקה של 7 נגנים. המופע אף יכלול קטעי ארכיון והקלטות נדירים הקשורים לחייו של קזנג'ידיס.

שווה לקרוא

בוליבר בר חוף – BOLIVAR BEACH BAR

החוף האקזוטי בוליבר שבאתונה מזמין אתכם להתפנק על החוף עם מוזיקה טובה וליהנות מבר-מסעדה מעולה בסגנון ים תיכוני | פתוח כל ימות השבוע

השאר תגובה