הופעה

טיול יומי | אתונה- ארחובה- דלפי

טיול יומי | אתונה- ארחובה- דלפי

ארחובה

עיירה ציורית קטנה ומלאת קסם המונה כ- 4000 תושבים בלבד. מבחינה תיירותית העיירה ארחובה היא היעד הפופולרי ביותר בעונת הסקי של יוון, ומושכת אליה תיירים רבים מכל העולם. אם אתם מתכננים חופשת סקי בהרי הפרנסוס וביקור בדלפי קרוב לוודאי שגם תגיעו לארחובה. העיירה אראכובה מצוייה רק 12 ק"מ מהעיירה דלפי והיא נחשבת לעיירה מקסימה בכל קנה מידה. האיזור היפה הוא החלק הישן בו תוכלו לשוטט בסימטאות הצרות והציוריות האופייניות כל כך לכפרים ולעיירות היווניות, מלבד זאת במרכז העיירה קיימים מספר גדול של בארים, טברנות, בתי קפה וחנויות מקומיות. ארחובה ,כאמור,  מומלצת מאוד לביקור בכל עונות השנה  ובעיקר כמובן בעונת הסקי, מה שהופך אותה למעשה לבירת החורף של יוון , מעין ה"מיקונוס" של החורף.

מומלץ במיוחד להגיע לעיירה ארחובה בחודש אפריל, (בדרך כלל  22 לאפריל אך יש להתעדכן לפי לוח השנה) אז נחוג בעיירה פסטיבל אגיוס גאורגיוס המאופיין בהרבה שמחה, אוכל, ריקודים ומופעים מיוחדים, חלקם מסורתיים. אם אתם נמצאים באתונה סביב תאריכים אלה, שווה להשקיע זמן נסיעה. אתונה מרוחקת בסה"כ כשעתיים ( תלוי במידת הפקקים) מארחובה.

דלפי

דלפי נמצאת במרכז יוון על טראסות ומישורים לאורך המדרון הדרומי של הר פארנאסוס בגובה של 2,455 מטרים. במרחק 15 קילומרים בכיוון דרום-מערב וליד מפרץ קורינתוס נמצאת עיר הנמל, קירה. העיר נמצאת במרחק 180 קילומטרים מאתונה.

לפי האמונה היוונית העתיקה, דלפי היא מרכזו של העולם. כאן נחתו הנשרים ששלח זאוס למצוא את המקום ואכן כאן אחד האתרים המושקעים ביותר ביוון כולה.  העיר המודרנית המונה כ-  2500 תושבים, שוכנת לרגלי הרי הפרנסוס -אתר הסקי הגדול ביותר של יוון. זהו אחד היעדים המתויירים ביותר ביוון, עיר שרובה פנסיונים, מלונות, ומסעדות.  בשיא העונה התיירותית די קשה להתנייד כאן עם רכב , מפאת הרחובות החד סיטריים הצרים מאוד ועומס כללי בדרכים. המלצה שלנו: לטייל ברגל. אפשר להגיע לדלפי מכיוון הכפר ארחובה, ואפשר מהמפרץ הקורינטי מכיוון נמל ליה כלומר מכיוון עתיקות קירה. מדלפי נגלה המפרץ הקורינטי מדרום והרי הפרנסוס האדירים מצפון,מכאן קיימת דרך הררית להרי הפרנסוס ולאתרי הסקי. למי שכיסו מאפשר, מקום יוקרתי ליציאה לטיולים היסטוריים ונופיים כאחד.

מחירון 

אתונה-ארחובה-אתונה/שדה התעופה 5-8 מיני ואן 50-55
9-15 מיניבוס 38-47
16-35 אוטובוס 33-38
36-50 אוטובוס 31-36
  • העברות וטיולים מוצעים גם לקבוצות של עד 4 נוסעים. תינתן הצעת מחיר לפי דרישה

יצירת קשר עם מרכז ההזמנות והמידע של לילות יוון ב- WhatsApp במספר 052-9964040, בחיוג מטלפון ישראלי 03-9010960  ובחיוג מטלפון יווני-מקומי 211-8508005

שווה לקרוא

טיול יום למיסטרס, מאני ואראופוליס

טיול יום למיסטרס, מאני ואראופוליס