סינגלים ואלבומים חדשים

cdsapril2013פאולה, ניקוס קורקוליס, ניקוס ורטיס, פגי זינה, אנטיפס וקלי קליקידו משחררים סינגלים ואלבומים חדשים

מאת: שמרית ברמן ודורון דוד

הזמרת פאולה, אחת מסנסציות המוזיקה היוונית, השיקה לאחרונה אלבום חדש בהופעה חיה, הכולל גם רצועת בונוס אחת, מבית היוצר של קיריאקוס פפד'ופולוס ואיליאס פיליפו, קראטה מה. עוד בלייבל Heaven, יוצא בסוף השבוע הזה אלבום האוסף של ניקוס קורקוליס, אשר גם בו נכלל סינגל חדש שהלחין לו פפד'ופולוס למילים של איליאס פיליפו. וכמובן, האלבום הכי מדובר שיצא השבוע, הוא האלבום של ניקוס ורטיס, אפשר לדון בשאלה המעניינת, למה פפד'ופולוס לא מעורב באלבום בכלל, לרבות העובדה שהסינגל ela  שכתב לורטיס לא נכלל בו, אבל תשובות רשמיות עדיין אין. מכל מקום, יש לאלבום הזה שלו צליל שונה מאלבומיו הקודמים, שוב, בהעדר החותמת של פפד'ופולוס ובמיוחד עכשיו, כשפפד'ופולוס הפך להיות אחד מהמלחינים שכולם "עולים אליו לרגל" כדי לבקש שירים – ורטיס בתזמון נכון, מצליח למצוא לעצמו סאונד אחר ולא להישמע כמו עוד רבים אחרים. מעבר לזה, ורטיס הלחין 7 מתוך 11 השירים באלבום וניכר שהאלבום הזה הוא הכי אישי מכל קודמיו – זו אינה הפעם הראשונה בה הוא מלחין שירים, אבל בדרך כלל זה לא קורה בתדירות גבוהה, הפעם כאמור, מדובר ברוב השירים, ויש משהו מאד יפה בלראות את ההתבגרות הזו שהוא עבר מזמר מבצע לזמר שיכול לא רק לכתוב את השירים שלו אלא גם לעשות זאת בהצלחה גדולה –  כל השירים הטובים והיפים באלבום ויש כמה וכמה כאלו, הם שירים שהוא הלחין. אם כי דווקא הסינגל שיצא השבוע במקביל ליציאת הדיסק, שיר לאיקו קצבי טיפוסי למדי, הוא לא שיר שהוא כתב.

פאולה בסינגל החדש "תחזיק אותי"

סינגל חדש גם לפגי זינה, פרי עטו של יורגוס מוקיד'יס, אחד המלחינים, אתו היא משתפת פעולה באופן קבוע במשך הרבה מאד שנים. לאנדיפאס יש עוד סינגל חדש שכתב לו פיבוס, שממשיך את שיתוף הפעולה ביניהם אחרי הסינגל הקודם, אורס אורס, ו… גם קלי קלקיד'ו חובקת סינגל בו היא מחדשת את אלני ויטאלי, xoris deKAra, קוסטס קרפוטיס מצטרף גם הוא לאומנים הרבים שמשחררים שירים שהלחין להם פפד'ופולוס ומוציא שיר חדש שאת מילותיו כתבה נטליה גרמנו.

סינגל חדש מתוך האלבום "הצעות" של ניקוס ורטיס – "זה לא איכפת לי"

ונסיים עם רשימת הסינגלים המושמעים ביותר ביוון השבוע:

במקום החמישי יורגוס פפד'ופולוס עם הסינגל Meta, במקום הרביעי קונסטינטוס ארגירוס עם השיר שכתב לו יורגוס ת'אופנוס, paidi gennaio, במקום השלישי ניקיפורוס עם פטאנו סטו ת'או, במקום השני פאולה וקראטה מה, ובמקום הראשון הסינגל החדש חדש של אנדוניס רמוס, השלישי מתוך אלבומו החדש שיצא במאי, ומדובר כאן בשיתוף פעולה עם הזמר והנגן הלירה הכרתאני, מנוס פירובולאקיס, שהלחין את השיר וגם שותף בביצועו, ומדובר באחד השירים המקסימים שנוגנו ברדיו היווני לאחרונה, וזה גם נשמע מאד שונה מהשירים האחרונים של רמוס. לשיר קוראים borei na vgw, את המילים כתב ניקוס מוראיטיס

שווה לקרוא

ת'ודוריס פריס בפוסידוניו בפרימיירה מרגשת

בסוף השבוע האחרון תודוריס פריס הימם את הקהל כשפתח את עונת ההופעות במועדון הפוסידוניו

2 תגובות

  1. יפה יפה יפה יפה

  2. יייייייייייייייייייייייייי

השאר תגובה