ניקוס ורטיס – כמו אל יווני

ניקוס ורטיס ושרית חדד

חיוך הורס, קול מדהים, כריזמה מטורפת וסקס-אפיל של אל יווני – זהו ניקוס ורטיס. הוא הגיע לארץ מספר פעמים וכן שיתף פעולה עם הכוכבת המקומית שלנו, שרית חדד. ביום שלישי האחרון הופיע יחד עם שרית חדד  בהיכל נוקיה. במהלך ביקורו בארץ, שוחחנו עם ניקוס ורטיס

מאת: אלינור פרארה ויוני איאטרו

ניקוס, היכן אנחנו תופסים אותך בימים אלה?

בתקופה הזאת אני נמצא באתונה ומופיע במועדון פנטזיה. כמו כן, אני מתכונן לקראת הנסיעה שלי לישראל. זו העונה השנייה שלי במועדון פנטזיה.

את השאלה הבאה בטח שואלים אותך הרבה בתקופה האחרונה: איך אתה מתמודד עם המיתון הכלכלי? איך אתה רואה את הדברים?

למען האמת, המיתון הכלכלי משפיע על כולנו. העבודה שלי כבר לא מתחילה ונגמרת בבילוי, אלה בשליחות שאני עושה עובר האנשים שחיים את הזמנים הקשים. הקהל מגיע בא ומבקש לברוח קצת מהמציאות.

אם כי מדובר בתקופה כלכלית קשה, כפי שתיארת, אתה במקביל עובד על הכנת אלבום חדש. ספר לנו קצת על זה.

אכן, אני עובד בימים אלו על האלבום החדש. לא מזמן יצא גם הסינגל החדש, "בואי". השיר היה אמור להיכלל באלבום ואנחנו ממשיכים באיסוף חומרים לאלבום שייצא בקרוב.

 

את השיר החדש "בואי" הלחין קיריאקוס פאפאדופולוס. תאר לי את שיתוף הפעולה שלך איתו.

עם קיריאקוס אני משתף פעולה ב-6 או 7 שנים האחרונות, והכימיה בינינו מאוד גדולה. קהל המאזינים מאוד אוהב את שיריו.

הרבה משיריו הפכו ללהיטים בהרבה מקומות בעולם, וחלקם אפילו מאוד מצליחים כאן –בישראל. מה דעתך על כך?

העובדה שהרבה שירים מתורגמים ומצליחים גם במקומות אחרים בעולם זו מחמאה גדולה. חשוב ששיר שיוצא למדינה אחרת יגיע לידיים הנכונות, שיתייחסו אליו ברצינות ובכבוד שראוי לו ותוך כדי שמירה על הפקה באיכות גבוהה. אם כל אלה מתקיימים אין סיבה שהשיר לא יצליח גם מחוץ ליוון.

ניקוס ורטיס

נדבר עוד קצת על האלבום החדש. האם צפויים שיתופי פעולה עם יוצרים חדשים?

בתקופה הזאת אני עוסק באיסוף החומרים. אני משתף פעולה עם מלחינים ותמלילנים שעבדתי איתם גם בעבר. מה שחשוב זה לבחור את השירים הנכונים: ראשית אנחנו מרכזים 20-30 שירים ומקשיבים להם, מבלי לדעת מי היוצר שעומד מאחוריהם. לאחר מכן אנו עורכים מעין הצבעה ומחליטים מה יכלל באלבום.

באלבום החדש כתבת ויצרת שירים משלך? 

באלבום החדש יש 2-3 שלושה שירים שלי. אם לא יהיו עיכובים האלבום צפוי לצאת בסוף חודש ינואר 2013.

 

 

נשמע שבהרבה מהשירים שלך יש רגש מאוד מיוחד ואינטימי. האם אחד מהשירים האלה הופנו לאדם קרוב ומיוחד?

לא כל השירים מביעים את התחושות האישיות שלנו. לא תמיד צריך לעשות זאת. אבל אין ספק שלפעמים השירים מתקשרים לאדם כלשהו או ומתארים איזו שהיא חוויה אישית.

נדבר על שיתופי הפעולה בישראל, בתקופה האחרונה אתה מבקר כאן הרבה והקשר שלך עם ישראל וקהל המעריצים הולך ומתחזק. זו הפעם השנייה שאתה משתף פעולה עם שרית חדד. איך נוצר השיתוף הנוכחי ומה דעתך עליו?

באופן כללי כשאני מכיר אנשים ומרגיש שיש כימיה אז אני מאמין שלא צריך לעשות יותר מידי. זה כמו בבישול: כשיש לך מתכון קבוע למאכל טעים וטוב אין צורך לתבל אותו יותר ממה שצריך. הקהל מאוד התחבר אלי ולשיתוף פעולה עם שרית חדד. הקשר שלי עם שרית חדד והצוות שלה מאוד מיוחד. קיבלתי את ההצעה להופעה בהיכל נוקיה, מה שמאוד הרשים אותי. מה שחשוב לי זה שהקהל יגיע עם הרבה מצב רוח טוב. לכל השאר אדאג בעצמי.

ניקוס ורטיס יוני איאטרואתה מוצא קשר בין המוזיקה היוונית לישראלית?

ברור, הצלילים מאוד דומים. שמתי לב שהקהל בישראל מאוד אוהב ושומע את שיריו של קזנג'ידיס. דרך שיריו החל תהליך שיצר מכנה מוזיקלי משותף. זה בסיס מוזיקלי שמאפשר לנו להבין טוב יותר אחד את השני.

חשבת ליצור אלבום ישראלי מקומי כפי שעשתה הזמרת גליקריה?

לא חשבתי על זה אך אני לא שולל את האפשרות. יום אחד גם זה יקרה.

הביקור השלישי שלך מתקיים אחרי סיום של מלחמה בדרום ישראל. מה המסר שלך לקהל המעריצים המגיעים מהדרום שחלקם חווה את המלחמה?

אנשים עוברים הרבה קשיים בחייהם. צריך לחיות את הרגע על הצד הטוב ביותר, רחוק מדברים מצערים ובעיות. אני אדם של שלום ואני מקווה רק לטוב. שאלוהים תמיד ישמור על כולם.

שווה לקרוא

דאוס – DEOS

מגורד השחקים דאוס שבאתונה אפשר להשקיף על הנוף עוצר הנשימה של העיר. כשתיכנסו תוכלו לבלות במסעדה או לעשות פגישת עסקים בלאונג' הגדול ואם תרצו יש אפילו בר ובריכה על הגג. תכינו את בגד הים! 

השאר תגובה