קוקונה – COCONA

אוכל רחוב יווני מסורתי עם נגיעות ים תיכוניות בלב ליבה של אתונה…

"קוקונה" היא דוכן סטריט פוד הממוקם ברחוב מילוני ברובע קולונאקי, לא רחוק  מהכיכר הססגונית. המנות כולן על טהרת הטעמים מאסיה הקטנה בעקבות השורשים של בעלת הבית שהגיעה ליוון בתחילת המאה, כשנעשו חילופי האוכלוסייה בן יוון לטורקיה.
הבעלים, יואנה, הקדישה את "קוקונה" לאמה, גברת למבריני, שלימדה אותה את אמנות הגוזלמה ( מאפה ביתי)  ואת סודות הפשטידות בעבודת יד. השם "קוקונה" ניתן לה ע"י סבתה  כשהייתה צעירה, המשמש ככינוי חיבה לאישה אריסטוקרטית. וכך, "קוקונה" מקבלת את פני לקוחותיה באווירה ביתית מסבירת פנים וחמימה באזור היוקרתי של קולונאקי.

סוד הטעם המעולה של המאפים של "קוקונה" הוא באיכות הגבוהה של החומרים ומוצרי הגלם: דפי המאפה המשמשים לפשטידות והגוזלמה מוכנים  מדי יום בעבודת יד, הירקות ועשבי התיבול הטריים, וכמובן שמן הזית היווני.

את הטירופיטה, הבורקס היווני, על כל מילואיו ניתן לקנות במקום וגם פיתות ממולאות בשלל אפשרויות מירקות גבינות ובשר. המנה האהובה עליי היא ה"לחמ'אגון" המוגש עם יוגורט בצד ( מנה לא כשרה), שמזכירה לי אישית את האוכל שאפשר לקנות בדוכני דרום תל אביב.

קוקונה | רחוב מילוני 10, שכונת קולונאקי, אתונה

 

 

בשיתוף ברכה כהן greekaholic bracha cohen

 

שווה לקרוא

שלומי סרנגה מוציא קאבר מיוחד לשיר "המחשבות המדממות" של קונסטדינוס ארגירוס

הזמר המוכר והאהוב, שלומי סרנגה, ממשיך להפתיע את מעריציו עם הוצאת קאבר חדש ומיוחד לשיר היווני המרגש "המחשבות המדממות" (Matonoun oi skepseis) של הזמר הפופולרי קונסטדינוס ארגירוס

השאר תגובה