ניקוס גאליס

nikosgalissouflakiמלך חדש קם בישראל. הוא פשוט מצד אחד, אך עשיר מצד שני. הוא מגוון אבל ייחודי באותנטיות שלו. הוא קריספי מבחוץ ורך מבפנים. המראה שלו ימשוך אתכם, הריח שלו יגרום לקיבה שלם לקרקר. טעימה אחת – ואתם שבויים שלו. גבירותיי ורבותיי, קבלו את המלך היווני: הסופלקי. כתבה ראשונה בסדרה על מסעדת הסופלקי בר הראשונה בישראל

מאת: אלינור פרארה

לפני מספר שנים זכיתי לביקור משפחתי של בן דודי החי בקליפורניה, ארה"ב. בן דודי הגיע פעם ראשונה לישראל ולכן ראיתי לנכון לקחת אותו לכל המקומות הכי שווים. עלם החמודות נהנה בחלק מהמקומות בהם ביקרנו, ובאחרים פחות. אבל דבר אחד הוא אהב מאוד בישראל: "האוכל שלכם פשוט מעולה. כל כך מגוון, כל כך עשיר. הטעמים פשוט מתפוצצים בפה, פשוט תענוג". אמר, וצדק.

ישראל היא מדינה שמרנית בהיבטים מסויימים, אבל בכל הנוגע לאוכל – נראה כי מדינתנו פתוחה לקבל כל דבר חדש ושונה. ישראלים הם קהל טוב למסעדות: הם אוהבים לאכול טוב, לא חוששים להתנסות בדברים חדשים ואוהבים גיוון. לכן, כאשר נודע לי כי בנמל תל אביב החדש נפתחה מסעדת סופלקי-הרמתי גבה: למיטב ידיעתי סופלקי הם בעצם שיפודים, ושיפודים זה בעצם אווזי. לא?

אז זהו, שלא. סופלקי הם לא סתם שיפודים במסעדת ניקוס גאליס. הבעלים של המקום הוא איתן טרבלוס, מי שהקים את רשת אגאדיר, אשר החליט לצאת עם מסעדת קונספט חדשה שטרם הכרנו בארץ: פאסט פוד יווני. הרעיון הוא להתיישב במסעדה הקטנה והמעוצבת, להזמין לאפה משובחת ממולאת בבשר משובח לא פחות, לנגוס מהמנה משובבת הנפש ולהפליג בדמיון לאיזה אי ירקרק בים האיגאי. האוכל המוגש במסעדה הוא פשוט במרכיביו, אבל השילוב בין המרכיבים מנצח. הסופלקי (הם השיפודים) עשויים מבשר פרגית, בקר או כבש הניצלים על פחמים. הגירוס (ה-ג' לא מבוטא) היא השאוורמה היוונית, עשויה מבשר טלה והודו. היא מהווה אופציה צלויה ומאוד מוצלחת למילוי הפיתה היוונית המיובאת במיוחד מיוון. הבשר הנבחר נחתך לפיסות ומונח על  הלאפה. על הבשר בוזקים צזיקי (תערובת יוגורט ומלפפונים יוונית מסורתית), עגבניות ובצל. את כל אלו מגלגלים יחדיו וסוגרים בנייר שינסה (ללא הצלחה) להשאיר אותך נקי.

2012-01-07 17.04.16סביר להניח שבסיום המנה הזו בלוטות הטעם שלך יהיו המומות, אז כדי לעזור לך להתאושש המסעדה מציעה ליווי של עראק או אוזו שיסייעו למנה להיקלט בקיבתך בבטחה. לצד המנה העיקרית, ניתן למצוא מנות קטנות נוספות כמו צ'יפס, סלטים או קציצות פראסה מסורתיות. אין ספק שכל מנה המוגשת בסעדה היא מיוחדת בפשטות ובאותנטיות שלה.

כעת כל שנותר הוא להתרווח על הכיסא, לטפוח בסיפוק על הכרס שצמחה מתוך המנה מעוררת החושים שהרגע סיימת, ולתכנן את הביקור הבא שלך אצל ניקוס גאליס: אי קטן בנמל שמזכיר ארץ לא רחוקה, עם טעמים וניחוחות שאין להם תחליף.

שווה לקרוא

קוזמו אתונה – COZMO ATHENS

מועדון הלילה קוזמו הוא מוקד בילוי מרכזי באתונה וללא ספק נקודה חמה עם אירועים מרהיבים, מסיבות והופעות חיות של זמרים, דיג'יים מקומיים ובינלאומיים שירקידו אתכם אל תוך הלילה | בכל שבת וראשון